Jeden kierunek to za mało! ;) Rozważania prawie magistra

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
anat
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 15:33

Jeden kierunek to za mało! ;) Rozważania prawie magistra

Post autor: anat »

Dzień dobry!
Nadszedł kwiecien, maturzyści pewnie zaczynają drżeć o swoją przyszłość, a ja. A ja pisałam maturę w 2012, na wymarzone studia się dostałam, właśnie dziubię pracę magisterską i. No właśnie, i co? I nic.
Od niepamiętnych czasów chciałam zostać farmaceutą, więc dążyłam, drążyłam i co nie tylko, ale studia znakomicie ostudziły mój zapał, podobnie jak obecna sytuacja na polu aptekarskim w Polsce.
Pokochałam w trakcie studiów pracę laboratoryjną. Ot, przelewasz, coś tam odsączysz, powolutku, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Wpadłam jak śliwka w kompot w nauki bardziej biologiczne niż chemia organiczna i spółka. Czuję niedosyt tego typu wiedzy z zakresu biologii molekularnej, nowoczesnych technik, a wydawać leki w aptece średnio mi się już chce.
Marzy mi się praca w labie. W badaniach klinicznych, jakaś kontrola jakości, dział R&D, może praca z komórkami, hodowlami, coś takiego, czujecie ten klimat.
Jak sądzicie, czy warto rzucać się na jakieś kolejne studia, które miałyby mi pomóc i dać (hehe) doświadczenie (papierek) typu analityka medyczna albo biotechnologia? Jest sens? Wszak to kolejne lata wyjęte z życiorysu, a umysł już nie tak świeży jak te parę lat temu.
Liczę na dyskusję i konstruktywne zdania na ten temat!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jeden kierunek to za mało! ;) Rozważania prawie magistra

Post autor: Mårran »

Analityka medyczna jedyne, co Ci da więcej niż farmacja, to możliwość wstępnej interpretacji badań i ich zatwierdzanie (czyli papiery, a nie lab.)

Po farmacji też możesz próbować do labu, jak po każdych biologicznych w miarę studiach. IMO studiowanie kolejnego kierunku bez pracy to marnowanie czasu.
Pani Buka
anat
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 15:33

Re: Jeden kierunek to za mało! ;) Rozważania prawie magistra

Post autor: anat »

Próbować można, jednak brak elementarnej wiedzy i jakiegokolwiek nawet najmneijszego doświadczenia (no ok, umiem obsługiwac pipetę) chyba nie jest zbyt mile widziany.
Delocker
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2015, o 15:14

Re: Jeden kierunek to za mało! ;) Rozważania prawie magistra

Post autor: Delocker »

Moim zdaniem zorientowałaś się trochę późno, bo to już 5 rok, a raczej nikt nie chce pracować za darmo w labie, a tak to na początku wygląda jeśli nie ma się umiejętności, gdy może brać już całkiem fajne pieniądze za pracę w aptece.

Jedyne co mi osobiście przychodzi do głowy to pracować i jednocześnie próbować chodzić do jakiegoś labu jako wolontariusz. Chyba że uda Ci się załapać gdzieś płatnie. Możesz też iść na doktorat, tam i tak z reguły wszystkiego Cię nauczą, ale to też trwa. Farmaceutyczne wykształcenie jest dużym plusem jeśli chodzi o pracę w labie.

Co do badań klinicznych to najpierw polecałbym się w tym bardziej zorientować, bo nie dla każdego wygląda to tak jak się wydaje.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości