Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: _kajka_ »

zumba93 pisze:Jak zrobilas to z hno2?
Trzeba było obliczyć stałą K reakcji:
NO2- + H2Olt= HNO2 + OH-
Podpowiadali, żeby posłużyć się iloczynem wody Kw w 25oC. Policzyłam ze wzoru Kw = Ka*Kb, gdzie Kw=10^(-14), Ka wzięłam z tablic i wyszło mi Kb = 1,96*10^(-11) jako odpowiedź.
Też pisałaś egzamin wstępny?
rubisco pisze:wiesz może, kiedy uczelnie ogłaszają wyniki egzaminów?
i kto je sprawdza - uczelnie, czy losowi egzaminatorzy maturalni via CKE?
Sprawdzają je egzaminatorzy maturalni OKE - w moim przypadku OKE Kraków, nie wiem jak to jest z Warszawą. Oficjalne wyniki są 30 czerwca, tak jak w przypadku wszystkich matur, ale możesz próbować dzwonić do biura rekrutacji pod koniec przyszłego tygodnia, może coś ci powiedzą wcześniej.
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: _kajka_ »

Są już wyniki egzaminów wstępnych
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: rubisco »

i jak, zadowolona rozumiem, że emotikona. Zatem gratulacje!
u mnie jeszcze czekanie. Albo rzeczywiście nie ma, albo ktoś mnie telefonicznie spuścił na drzewo. W systemie informatycznym pojawiła się informacja, że brałem udział w egzaminie, ale o wynikach cicho sza.
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: _kajka_ »

Wczoraj na stronie WUMu pisali, żeby się stawić po wyniki osobiście:
rekrutacja-info.wum.edu.pl
Nasze wrzucili po prostu na stronę uczelni. 93% z biologii, 88% z chemii, 92% z matmy rozszerzonej także jak najbardziej zadowolona
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: rubisco »

Widzę, żeś super zorientowana. Ja cierpliwie czekałem, ale teraz już cierpliwość się skończyła, skoro wiadomo, że są. No, ale co w weekend zrobię - nic nie zrobię. Byle do poniedziałku. Wow! masz ponad 270% Może moje cierpliwe wyczekiwanie wynika stąd, że spodziewam się zdecydowanie niżej (chemia zwalona) - raczej w przedziale 230-245 w sumie, a co za tym idzie nawet jeśli poznam te punkty, to i tak nie będę wiedział, czy się dostałem czy nie. Gratuluję zatem raz jeszcze przyszłej PANI DOKTOR i sam nie tracę nadziei. Dzięki za podpowiedź z osobistym stawieniem się na WUM. Pewnie jeszcze trochę by minęło, nim bym zauważył.
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: _kajka_ »

Nie przesadzaj z tą przyszłą panią doktor, bo jak narazie nie mam nawet oficjalnego statusu studentki
Czyli na WUM nadal jest przelicznik max 300 punktów? Jak to wygląda? Bo na UM w Lublinie jest max 600 punktów w tym roku: za biologię, chemię i matematykę/fizykę, przy czym za PP jest przelicznik x1, a za PR x2.
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: _kajka_ »

Nie przelicznik, tylko mnożnik. I widzę już, że na WUMie obowiązuje inny.
Trzymam za ciebie kciuki, nie możesz wiedzieć czy zawaliłeś chemię dopóki nie dostaniesz wyników! A potem tak jak mówisz, nie wiadomo co dalej - trzeba czekać na pierwszą, drugą, n-tą listę przyjęć. Będzie dobrze
Mogę się zapytać z ciekawości czym się teraz zajmujesz?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: rubisco »

chem - 78%
fiz - 88%
biol - 100%
nie jest aż tak źle. chemia aż zadziwia - myślałem, że w okolicach 60-65
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Matura czerwcowa / egzamin wstępny - pisze ktoś?

Post autor: _kajka_ »

Gratulacje! Biologię miałeś w kieszeni w związku z olimpiadą, ale chemia i fizyka - super! Teraz czekamy na listy, pierwsza 14 lipca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości