Zadania z Biologii na egzamin, pomoże mi ktoś je rozwiązać?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Eda95
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:06

Zadania z Biologii na egzamin, pomoże mi ktoś je rozwiązać?

Post autor: Eda95 »

Wiem, że jest ich sporo
Ale mam jutro egzamin i na 10 z nich muszę odpowiedzieć ustnie, pracuję i uczę się zaocznie w LO dla dorosłych.

Które z tego zestawu pytań są najłatwiejsze?
Znalazłby ktoś chwilę i chęć by na 10 z nich (którychkolwiek) odpowiedzieć?
Będę wdzięczna całym sercem.
Załączniki
4ryd0l.jpg
weltschmerz
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, o 21:58

Re: Zadania z Biologii na egzamin, pomoże mi ktoś je rozwiąz

Post autor: weltschmerz »

1. DNA składa się z deoksyrybozy, reszty fosforanowej, zasad azotowych adeniny, TYMINY, cytozyny, guaniny
2.RNA składa się z cukru rybozy, reszty fosforanowej, zasad azotowych: adeniny, URACYLU, cytozyny guaniny
3. Zasady purynowe: Adenina, Guanina
Zasady piramidynowe Tymina, cytozyna, uracyl
4. nukleozyd to produkt połączenia zasady azotowej i cukru

5.*W RNA zamiast tyminy występuje uracyl
*RNA zawiera rybozę, a DNA deoksyrybozę
*DNA jest nośnikiem informacji genetycznej, zaś RNA uczestniczy w procesach transkrypcji i translacji czyli syntezie białek, rzadko jest nośnikiem informacji genetycznej (dzieje się tak np. u wirusów)
6. zasada komplementarności zasad azotowych polega na tworzeniu wiązań wodorowych pomiędzy zasadami azotowymi nie zapominając, że A (adenina) zawsze łączy się z T (tyminą) w RNa zamiast T jest U (uracyl), a C (cytozyna) zawsze łączy się z G (guaniną)


Resztę dokonczę później
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości