Wydział I a II - jaka różnica?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
oolciakss
Posty: 5
Rejestracja: 6 cze 2017, o 16:05

Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: oolciakss »

Cześć wszystkim. Chcę się zarejestrować do Poznania, ale nie wiem na czym polega różnica między I a II wydziałem? Wie ktoś?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: Piotrr »

1 to lekarski a drugi stoma

David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: David »

Piotrr, teraz oba Wydziały prowadzą kierunek lekarski ump.edu.pl/rekrutacja
lykorz
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: Piotrr »

Faktycznie. Widzę, że masòwka jaką robią z przyjeciami na studia skłania uczelnie do podwójnych wydziałów. Chociaż to chyba lepsze niż nowo powoływane kierunki lekarskie.
W końcu lekarz
Miaaa1210
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2017, o 17:14

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: Miaaa1210 »

Czy drugi wydział został otwarty dopiero w tym roku?
Jest tu ktoś kto mógłby powiedzieć o tym coś więcej? Będą się czymś różniły czy teoretycznie wszystko powinno iść tak samo?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: ewok »

Lekarski od roku 2016/17 jest na Wydziale I oraz na Wydziale II. W naszym przypadku przydział do wydziału był jakoś tam losowy, rekrutacja była jedna na obydwa wydziały. W tym roku rekrutacja jest rozdzielona, tzn. trzeba składać papiery osobno, osobno wnosić opłatę rekrutacyjną i można ostatecznie wybrać, czy chce się studiować na I czy II.
Różnice? Mniej osób na II wydziale (3 grupy do 12 grup na I wydziale), nieco inne programy przedmiotów - WLII ma mniej godzin anatomii, a więcej biologii molekularnej, nie mają na I roku angielskiego, parę małych przedmiotów jest inaczej rozplanowanych (chemia, cytofizjologia). Za to mają przedmiot pt. wprowadzenie do medycyny, chyba chodziło tam o to, że różni lekarze opowiadali im o swojej pracy, zwiedzali szpitale itd. Aha! I nie mieli egzaminu z biofizyki jako takiego, to akurat duża różnica XD
Dziekanaty są osobne, zatem np. to, co uda się przepisać na jednym wydziale, nie musi być przepisane na drugim i odwrotnie. Niewątpliwie dużym minusem WLII był w tym roku plan zajęć - mieli duże okienka albo anatomię w godzinach popołudniowych, np. do 19.
Czy i jak władze uczelni to rozwiążą dla następnego pierwszego roku - tego nie wiem, ale raczej trudno rozciągnąć budynek Anatomicum. Co do przyszłości, to trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać, wydaje mi się, że same władze jeszcze do końca tego nie wiedzą. Prowadzący na zajęciach mówili nam, że rektor umyślił sobie zrobienie z WLII elity lekarskiego czy faktycznie tak jest - nie mnie orzekać.
Miaaa1210
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2017, o 17:14

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: Miaaa1210 »

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź
Rekrutuję w tym roku po raz pierwszy i nie do końca jeszcze to wszystko ogarniam, a to co napisałaś było bardzo pomocne D
boffin13
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2014, o 22:13

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: boffin13 »

A który wydział wg was jest lepszy? Czy mniejsza liczba osób na WLII dawałaby jakieś bonusy w postaci ciekawszych klinik, konferencji czy ogólnie ciekawszych zajęć? Czy lepiej zdecydować się na WLI bo to jest ten oryginalny"?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: Mårran »

boffin13, skończyli dopiero pierwszy rok, więc ciężko pisać o klinikach i konferencjach
Pani Buka
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: kinga1505 »

ewok pisze:
14 cze 2017, o 14:08
Lekarski od roku 2016/17 jest na Wydziale I oraz na Wydziale II. W naszym przypadku przydział do wydziału był jakoś tam losowy, rekrutacja była jedna na obydwa wydziały. W tym roku rekrutacja jest rozdzielona, tzn. trzeba składać papiery osobno, osobno wnosić opłatę rekrutacyjną i można ostatecznie wybrać, czy chce się studiować na I czy II.
Różnice? Mniej osób na II wydziale (3 grupy do 12 grup na I wydziale), nieco inne programy przedmiotów - WLII ma mniej godzin anatomii, a więcej biologii molekularnej, nie mają na I roku angielskiego, parę małych przedmiotów jest inaczej rozplanowanych (chemia, cytofizjologia). Za to mają przedmiot pt. wprowadzenie do medycyny, chyba chodziło tam o to, że różni lekarze opowiadali im o swojej pracy, zwiedzali szpitale itd. Aha! I nie mieli egzaminu z biofizyki jako takiego, to akurat duża różnica XD
Dziekanaty są osobne, zatem np. to, co uda się przepisać na jednym wydziale, nie musi być przepisane na drugim i odwrotnie. Niewątpliwie dużym minusem WLII był w tym roku plan zajęć - mieli duże okienka albo anatomię w godzinach popołudniowych, np. do 19.
Czy i jak władze uczelni to rozwiążą dla następnego pierwszego roku - tego nie wiem, ale raczej trudno rozciągnąć budynek Anatomicum. Co do przyszłości, to trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać, wydaje mi się, że same władze jeszcze do końca tego nie wiedzą. Prowadzący na zajęciach mówili nam, że rektor umyślił sobie zrobienie z WLII elity lekarskiego czy faktycznie tak jest - nie mnie orzekać.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: szymek48 »

ewok pisze:
14 cze 2017, o 14:08
Aha! I nie mieli egzaminu z biofizyki jako takiego, to akurat duża różnica XD
Akurat dużej różnicy nie ma XD Poziom pytań jest taki sam jak na egzaminie dla WL I - zamiast oceny jest zaliczenie.
Mi1210 pisze:
13 cze 2017, o 17:17
Czy drugi wydział został otwarty dopiero w tym roku?
Jest tu ktoś kto mógłby powiedzieć o tym coś więcej? Będą się czymś różniły czy teoretycznie wszystko powinno iść tak samo?
Wydział Lekarski II działa od kilkunastu lat. Nowość jest taka, że od 2016 roku na WL II jest kierunek lekarski W JĘZYKU POLSKIM (oprócz wcześniejszych kierunków jak lekarski w języku angielskim, stoma, biotechnologia, optometria itd.)
enezuea1234
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 17:22

Re: Wydział I a II - jaka różnica?

Post autor: enezuea1234 »

Podbijam temat. Może ktoś jeszcze powie coś ciekawego? Czy te zajęcia do 19 były przez cały rok?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości