Zadania biochemia AWF

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
SzeruCR
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:19

Zadania biochemia AWF

Post autor: SzeruCR »

Witam
Studiuje na AWFie i w środę mam egzamin ostatniej szansy z biochemii i proszę o pomoc bo samemu nie rozumiem.
np. Jest zadane
1. W czasie biegu na 10km zawodnik zużywa tlen. Napisz wszystkie reakcje bezpośrednio odpowiedzialne za zużycie tlenu
I co to będzie? Tlen zużywa się z nad/nadh2 czy fad/fadh2 ? z rekcji z glikolizy, cyklu krebsa, Beta oksydacji ?
2. Nie rozumiem o co chodzi z Kompleksami Oddechowymi. Cykl Krebsa to I kompleks ,a np. bieg na 10km to IV kompleks , a glikoliza, beta oksydacja to który i kiedy one zachodzą? Jest tableka intensywności wysiłku ale nie wiem kiedy która rekcja jest aktywowana. np. kiedy jest bieg na 400m a kiedy jest na 100m a co się dzieje podczas biegu na 10km.
3. Napisz reakcje sytnezy glikogenu oraz napisz jak jest regulowana?

Proszę o pomoc, nie mam podstaw a uczę się zadań na pamięć, ale jak nowe pytanie to leże. np pytanie 1. Jest, że zużywa tlen i już nie wiem, a jakby było, że napisz wszystkie reakcje w których produktem jest NADH to bez problemu
SzeruCR
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:19

Re: Zadania biochemia AWF

Post autor: SzeruCR »

Odnosząc się do mojego postu powyżej, sam przeanalizowałem i czy dobrze rozumie.
Ad.1 to reakacje typu syntaza cytrynianowa, DH Jabłczanowa DH Bursztynianowa DH Izocytrynianowa tutaj zużywa się tlen ? jeśli tak to jakie jeszcze
No i nadal proszę o odpowiedź dokładnie kiedy działa np, Glikoliza a Kiedy CK a kiedy Beta a kiedy wszystko naraz. Już obczaiłem, że podczas długotrwałego wysiłku np. maraton zachodzi glikoliza, ck i bet oksydacja. A podczas szybkiego sprintu na 100m i biegu na 400m co zachodzi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości