Studia a wiek

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Studia a wiek

Post autor: Dziadku93 »

W tym roku wybieram się na rat.med. jestem z rocznika 93. Niestety nie stać Mnie na wynajem mieszkania, więc muszę iść do akademika, z drugiej strony mam pewne obawy, czy zostanę zaakceptowany przez moich młodszych kolegów z roku lub przez współlokatora, niby dużej różnicy wieku nie ma, ale jednak zawsze jest i trochę zaczynam mieć kompleks. Jest się czego obawiać waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia a wiek

Post autor: Mårran »

Wiesz, nie wiem, czy ktoś tak stary da radę na studiach. W końcu ciężko reanimować kogoś trzęsącymi się dłońmi opartymi o balkonik, a aparat słuchowy przeszkadza w osłuchiwaniu No i co jak sztuczna szczęka wypadnie podczas rozmowy z pacjentem?
Pani Buka
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Studia a wiek

Post autor: Dziadku93 »

No dokładnie kolego (
chiralna
Posty: 100
Rejestracja: 4 sie 2016, o 14:32

Re: Studia a wiek

Post autor: chiralna »

Ja jestem 97 i w tym roku idę na studia. W niczym by mi nie przeszkadzało mieć kilka lat starszego kolegę. Poza tym nie wszyscy studiują od razu po szkole średniej, więc myślę, że nie tylko Ty będziesz trochę starszy.
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Studia a wiek

Post autor: Dziadku93 »

oby, bo będę smutny
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Studia a wiek

Post autor: lukasz471 »

Głowa do góry Chopie. Na medycynie trafiają się i 30-latkowie. Udział osób ze starszych roczników wśród studentów medycyny jest bardzo duży. 3, czy 4 lata to żadna różnica. Spotkasz na roku wiele osób w tym wieku. A jeżeli chodzi o akademik to bardziej liczy się to, żebyś był spoko współlokatorem, a nie o twój wiek, który i tak w tym przypadku jest nieodbiegający od tzw. normy". A co do kwestii finansowych, to czasami wynajęcie mieszkania w kilka osób wychodzi taniej jak pokój w akademiku, jeżeli znajdzie się perełkę. Głowa do góry i ciesz się nowym etapem życia, który zbliża się nieubłaganie. Pozdro
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Studia a wiek

Post autor: Dziadku93 »

Wprawdzie nie idę na medycynę tylko na okołomedyczny kierunek, ale mam nadzieję, że chociaż i tam się trafi ktoś +/- w moim wieku
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Studia a wiek

Post autor: lukasz471 »

A na co idiziesz?
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Studia a wiek

Post autor: Dziadku93 »

rat.med.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Studia a wiek

Post autor: lukasz471 »

Na ratownictwie z tego co wiem też spotyka się osoby starsze, bo przecież są szkoły policealne. Ludzie po takich szkołach potem dopiero idą na studia, więc na pewno będzie sporo dziadków z rocznika 93. Kurcze, a ja rocznik 90, to dopiero bym tam zrobił geriatrię gdybym poszedł.
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Studia a wiek

Post autor: Dziadku93 »

Nie wiem jak jest z ludźmi po szkołach policealnych, ale pewnie jest tak jak mówisz, aale pewnie część i tak pójdzie zaocznie, Ci grubo starsi co już pracują w systemie. A roczniki już młodsze takie jak Ja być może pójdą dziennie, daj Boze : -)
4forme
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 11:47

Re: Studia a wiek

Post autor: 4forme »

ja tam uwazam ze wiek nie gra roli jak czlowiek chce sie ksztalcic i rozwijac
Marriss
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2018, o 14:29

Re: Studia a wiek

Post autor: Marriss »

Dokładnie, nie ma co się przejmować wiekiem, nie każdy wie od razu po maturze, co chce robić w życiu.

Jeśli chcesz ratować ludzi i jest to Twój wymarzony kierunek, idź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości