Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Post autor: bulaj »

Witam ! Piszę z pytaniem na temat kierunku lekarskiego niestacjonarnego na uczelniach publicznych w Polsce. Czy jedyną różnicą w porównaniu do studiów stacjonarnych jest to że studia są płatne czy może są jakieś inne różnice ? Zajęć jest tyle samo co na stacjonarnych ? Wymagania te same ? Liczba godzin zajęć ta sama ? Zajęcia odbywają się dziennie czyli w tygodniu ? I jak z poziomem ? Trochę się obawiam, że na niestacjonarnych może być większa taryfa ulgowa dla studentów, bo uczelnie mają wymierną finansową korzyść by studenci ukończyli jednak studia . Czy to jednak mit i tak naprawdę najwięcej zależy ode mnie i jak sam sobie będę stawiał wymagania i będę chciał się dużo nauczyć to uczelnia mi w tym nie przeszkodzi .
Z góry dziękuje za odpowiedź .
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Lekarski stacjo i niestacjo

Post autor: Piotrr »

Jedyna różnica to to że niestacjo płacą za studia. Uprzedzając kolejne pytania, nie nie ma innych różnic
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Lekarski stacjo i niestacjo

Post autor: soczka »

Różnica taka że niestacjo płaci stacjo nie płaci. Egzaminy te same. Zazwyczaj zdawalność na niestacjo jest gorsza niż na stacjo. Puszczają ich ale na 3 terminie.
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Post autor: Merien »

Ciekawa obserwacja soczka, ale u mnie na roku akurat tego nie zauwazyłam. A na pewno nie w grupie, wręcz przeciwnie.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Post autor: persil1991 »

Ja również nie zauważyłem podobnej zależności. Co więcej, do końca nie było wiadomo, kto jest na stacjonarnych, a kto na niestacjonarnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości