Wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Indep555
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2017, o 16:11

Wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej

Post autor: Indep555 »

Witam, (od razu uprzedzam że mam małą wiedzę z chemii )szukam substancji która ma wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej, ale nie jest łatwopalna, ani trująca (albo chociaż lekko trująca ).
Wchodząc na wikipedię znalazłem tylko Aceton który spełniałby te wymogi, ale pomyślałem, że zapytam specjalistów, czy jest coś co także spełnia te kryteria ?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej

Post autor: lukasz471 »

Chodzi panu o współczynnik rozszerzalności objętościowej (dla cieczy, np acetonu), czy współczynnik rozszerzalności dla ciał stałych? Ciecz czy ciało stałe pana interesuje? No i oczywiście jaką ma Pan wizję z tym związaną?
Indep555
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2017, o 16:11

Re: Wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej

Post autor: Indep555 »

Przepraszam że nie sprecyzowałem , chodzi mi o współczynnik rozszerzalności objętościowej gazu.
Niestety nie potrafię znaleźć niegroźnego gazu o dużym współczynniku.

Hmm, hobbystycznie pracuję nad silnikiem cieplnym (silnik Stirlinga, aczkolwiek chciałbym go bez uszczerbku na moim zdrowiu ulepszyć, wlanie do środka benzyny i ogrzanie komory raczej nie wchodzi w grę )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości