Oblicz stężenie jonów

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Bialozor6
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, o 11:40

Oblicz stężenie jonów

Post autor: Bialozor6 »

Zmieszano 10ml roztworu metyloaminy o stężeniu 0,01 mol/l i 15ml 0,062% roztworu metyloaminy. Jakie jest pH otrzymanego roztworu?
Wiem że trzeba użyć tutaj równanie kwadratowe, rozpisane zostało na drugiej stronie, ale delta wyszła nieprawidłowa czy to kwestia rachunków?
Załączniki
1501414631251.jpg
1501414638359.jpg
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Oblicz stężenie jonów

Post autor: lukasz471 »

Tak niewyraźne napisane, że nie wiem o co chodzi. Na początku należałoby wyliczyć łączna liczbę moli aminy w obydwóch roztworach i tą łączną liczbę podzielić przez łączną objętość roztworu, tak ażeby wyliczyć Cpocz. dla metyloaminy. Mi wyszło 0,124. Ty masz inny wynik. Rozpisz jeszcze raz jak liczyłeś Co, ok? I taka jedna rzecz na wstępie. Zadanko niekompletne, bo brak gęstości roztworu 2. Oczywiście możemy założyć, że d=1g/1cm3, ale mimo wszystko powinno to być podane.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości