Reakcja tworzywa sztucznego na alkohol izopropylowy

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
zephyr
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2017, o 10:56

Reakcja tworzywa sztucznego na alkohol izopropylowy

Post autor: zephyr »

Witam

Na wstępie się przywitam gdyż jestem tutaj nowy. Wczoraj spotkałem się z dosyć nieoczekiwanym przypadkiem. Około dwa miesiące temu zakupiłem nowe okulary znanej firmy. Dotychczas myłem je wodą z płynem do mycia naczyń. W dniu wczorajszym siedząc przy biurku wyczyściłem okulary czystym alkoholem izopropylowym. Jakież było moje zdziwienie gdy po założeniu okularów na nos oprawki po kontakcie z płynem rozprysły mi się na nosie. Sprzedający po zaniesieniu okularów do salonu optycznego stwierdził, że absolutnie okularów NIE WOLNO! czyścić izopropylem. Jakież było moje zdziwienie gdy drążąc temat stwierdziłem, że w większości płynów do konserwacji okularów znajduje się alkohol izopropylowy lub metanol. Nadmienię również, że nie zostałem w sklepie poinformowany, że do czyszczenia tych okularów nie wolno stosować płynów z izopropylenem. Na opakowaniu oprawek informacja taka również nie znajduje się. Spotkaliście się z podobnym przypadkiem? Ciekaw jestem jaka będzie reakcja producenta na złożoną reklamację?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości