Wykres Ramachandrana dla aminokwasów

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
tomaszp
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2013, o 15:09

Wykres Ramachandrana dla aminokwasów

Post autor: tomaszp »

Cześć!

Ostatnio zastanawiałem się trochę nad wykresami Ramachandrama dla aminokwasów i nie jestem pewny,czy dobrze je interpretuje. Poniżej wklejam przykładowy zbiór wykresów Ramachandrama dla aminokwasów.

Czy biorąc pod uwagę np. ileucynę można powiedzieć, że częściej będzie ona występować w białkach w beta-harmonijkach, czy raczej powinniśmy powiedzieć, że obecność ileucyny będzie na białku wymuszać przyjęcie formy beta-harmonijki? Oczywiście wiem, że w tworzeniu struktur jak beta-harmonijka potrzeba więcej aminokwasów, niż tylko jedna ileucyna, ale chodzi mi o samą myśl.

Czy np. jeśli ileucyna bardziej wymusza na strukturze przyjęcie formy beta-harmonijki to na skutek np. mutacji i zamienieniu ileucyny na argininę struktura beta-harmonijki może się zniekształcić, ponieważ ona preferuje prawo- i lewoskrętne helisy?
Załączniki
c3mb70433e-f1_hi-res.gif
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość