Studia medyczne po zupełnie innym kierunku

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
fifijas
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 09:14

Studia medyczne po zupełnie innym kierunku

Post autor: fifijas »

Witam. Na wstępie powiem, że mam 21 lat. Ukończyłem technikum o profilu nie mającym nic wspólnego w żadnym stopniu z medycyną. Żałowałem, że nie wybrałem liceum, ale jakoś to pociągnąłem. Potem miałem rok przerwy na zdobycie pieniędzy na studia i ostatecznie wybrałem psychologię, którą rozpocznę już za kilka dni. Od pewnego czasu w głowie siedzi mi tylko medycyna. Czy jest choć cień szansy, gdybym kupił podręczniki, ostro zakuwał, ogarnął chemię rozszerzoną i biologię (wydaje mi się, że biologia łatwiejsza), żebym napisał maturę tak, żebym dostał się przykładowo na Śląski Uniwersytet Medyczny lub na inną dobrą uczelnie medyczną? Kupno podręczników, korepetycje z chemii, z biologii myślę, że dam radę sam. I drugie pytanie, czy jak juz dostałbym się, utrzymam się, faktycznie tak ciężko jest? Proszę o odpowiedzi, bo chce sprobowac, żeby nie żałować do konca zycia. Jestem inteligentny i szybko łapię wiedzę, choć chemii z tego co pamietam w gimnazjum nie lubiłem, biologia zawsze mnie z kolei rajcowała. Jaka kolejność i plan działania wdrożyć? Skąd podręczniki, jakich wydawnictw itp. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po zupełnie innym kierunku

Post autor: rubisco »

rozłóż naukę na 2-3 lata i powinno się udać.
- pierwsze pół roku - ogarnij gimnazjum i zastanów się, czy w Twojej sytuacji nie warto rozważyć też 3-przedmotówki
- kolejne półtora - ostra nauka materiału licealnego z nastawieniem, że jeden przedmiot jest super i z niego wynik zachowasz na rok kolejny
- kolejny rok - już do celu.
wbrew pozorom nie musi to oznaczać zmarnowania życia
kierunek studiów to nie wszystko
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Studia medyczne po zupełnie innym kierunku

Post autor: kliop »

Jest znacznie więcej niż cień szansy Nie nastawiaj się od razu na klasę uczelni, bo z tą różnie bywa, ale nastaw się na jakąkolwiek uczelnię medyczną.
utrzymam się, faktycznie tak ciężko jest?
Jest wymagająco i niestety bardzo dużo zależy od szczęścia.Piszę na przykładzie Wro. Zostaje tylko być systematycznym i sumiennym i wtedy ma się najmniejsze szanse na niezdanie przedmiotów

Wg mnie kolejność jak w szkole, czyli biologiaR+chemiaR+matmaP równolegle po trochu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości