Tester na zawartość nitrometanu w paliwie

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
AndrzejC
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2017, o 15:43

Tester na zawartość nitrometanu w paliwie

Post autor: AndrzejC »

Dzień Dobry.
Jako, że nie jestem chemikiem, a problem mam związany z chemią i nie wiem jak sobie poradzić.
W skrócie problem wygląda tak:
Chodzi o dobranie odpowiednich specyfików które mogą wykazać , że do paliwa silnikowego został dodany nitrometan. I nie chodzi tu o paliwo na bazie benzyny.
Skład paliwa: metanol, olej rycynowy i syntetyczny w proporcjach 80-85% metanolu i 15-20% mieszanki olejów.
Chodzi o to, żeby sprawdzić po dodaniu odpowiedniego środka chemicznego czy do takiej mieszanki nie został dodany nitrometan.
Sprawdzanie dotyczy o paliwa modelarskiego. W jednej z kategorii modelarstwa mamy przepis, że paliwo zastosowane do napędu modelu nie może zawierać właśnie nitrometanu.

Niektórzy próbują ten przepis ominąć ( w sumie jest zachowanie niesportowe, ale jak na razie niczego nie można delikwentowi udowodnić). Mamy dostęp do odpowiednich urządzeń na uczelni i w sumie możemy to sprawdzić, ale nie na poczekaniu na zawodach i tu jest problem.

Wiem, że taki tester chemiczny można sporządzić i kiedyś nawet taką miksturę mieliśmy. Wlewało parę kropel do próbki paliwa i paliwo zmieniało kolor. Wystarczyło porównać próbki i wszystko było jasne. Jednak specyfik się skończył i już nie możemy sprawdzać. A kontakt z usłużnym, mądrym chemikiem się skończył

I nie chodzi tu o to, żeby sprawdzać ile tego nitrometanu jest w paliwie, tylko o to czy w ogóle w nim jest.
Wierzę ,że na pewno na tym forum znajdzie się fachowiec , który rozwiąże ten problem
Bardzo proszę o pomoc
Andrzej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości