Odwracalna denaturacja

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
Alus1998
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2017, o 23:21

Odwracalna denaturacja

Post autor: Alus1998 »

Hej właśnie rozwiązuje zadania z biologii. Czy mógłby mi ktoś coś wytłumaczyć, co bardzo mnie gnębi? Otóż/ z tego co wiem, denaturacja jest nieodwracalnym procesem niszczenia struktury przestrzennej białek, np. pod wpływem temperatury bądź mocznika. W zadaniu na zdjęciu na białko działa duże stężenie mocznika, które faktycznie powinno zdenaturować białko, ale dlaczego jest to proces odwracalny skoro denatyracja jest nieodwracalna? Po usunięciu mocznika wszystko wraca do normy olśnijcie mnie, bo zaraz oszaleje.
Załączniki
image.jpg
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Odwracalna denatutacja

Post autor: adamantan »

Renaturacja_Biochemia - L. Strayer.pdf
(778.57 KiB) Pobrany 495 razy
Alus1998
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2017, o 23:21

Re: Odwracalna denatutacja

Post autor: Alus1998 »

Super, bardzo dziękuję. Wszystko juz wiem. Niestety, ale podręczniki nie są wiarygodnym źródłem wiedzy na to wychodzi skoro jest napisane tam, że denaturacja jest procesem nieodwracalnym. Jeszcze raz dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości