jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xyz99
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:42

jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: xyz99 »

Hej, zwracam się do Was z ogromną prośbą. Mam nadzieję że, ze znajda sie tu osoby, które życzliwie mi doradzą, ponieważ nadchodzi czas kiedy trzeba się ostatecznie zdecydować z wyborem uczelni, tym bradziej, że niektóre respektują tylko oryginał świadectwa dojrzalości lub jego odpis.
Zastanawiam sie nad nastepnującymi AM-ami:
1. AM Lublin
2. AM Łódź (żądają oryginał)
3. AM Bydgoszcz
4. ŚLAM Katowice
5. AM Białystok

Wspomnę, że jestem z podkarpacia, więc na AM Lublin na pewno zloże, bo jednak najbliższej domu Co do matury to nie poszła mi rewelacyjnie, obiektynie patrząc po 70 pare procent z biologii i chemii, więc nawet jakby progi podniosły sie o 10 punktów to może mi wystarczyc jak i równie dobrze braknąć. Jeszcze asekuracyjnie na 2 analityki medyczne myślałam złożyć, jak sądzicie?
Będe bardzo wdzięczna jeśli ktoś pomoże mi wybrać 3-4 uczlenie z tego takie, na które miałabym największe szanse.
Pozdrawiam
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: Gosiaczek »

ja bym obstawiala Lublin (skoro masz blisko) Białystok i Katowice
Moze progi pkt spadną bo wiele osob zrezygnowalo z pisania matur rozszerzonych
Z analityką dobrze myślisz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: Medycyna Lwów »

z tych to chyba faktycznie najlpeszy Lublin, moze też Katowice. Z tą rekrutacja jest już teraz strszne zamieszanie, wole nie myśleć co bedzie w lipcu. W warszawie jest najlogicnziej, bo wszytskie dokumenty doniosisz dopiero jak się dostaniesz.

progi wg mnie bedą poodbne jak rok temu lub o pojedyncze punkty wyższe, bo:
- jest mniej chętnych rocznika 88 ale sporo poprawkowiczów
- jest wiecej miejsc na uczelniach
- matura ogółem była na podobnym pzoiomie jak rok temu (trudniejsza chemia, łątwiejsza biologia, podobna fizyka)
xyz99
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:42

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: xyz99 »

Ja dopiero wczoraj wieczorem kiedy znalazłam limity przyjęć na ten rok na AM-y stwierdziłam,ze chociaż na farmację (bo na nia chciałabym iść, chyba zapomniałam dopisać w poprzednim poście) nie zmienia ją się limity, tylko np. na lekarskie, fizjoterapię i analityke medyczną to jednak niby powinno sie i tak minimalnie łatwiej dostać na nią, ponieważ większość osób którym nie udalo się dostac na medycyne szło własnie na farmację, więc moze choć pare miejsc się zwolni
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: JustineK »

jeśli ŚlAM, to radzę wydział lekarski w Zabrzu. Sama studiuję na ŚLAM i różnica jest duża
Morvala
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:35

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: Morvala »

xyz99 - z tego co czytałam na stronach różnych AM oryginał świadectwa lub jego odpis składa się PO zakwalifikowaniu kandydata na studia, czyli wtedy, gdy już się dostaniesz. Dzięki temu możesz składać papiery na tyle uczelni, ile chcesz. Ale przyznam, że kilka AM w ogóle mnie nie interesuje, więc tam może być inaczej.

(W Białymstoku też żądają oryginału, ale po dostaniu się)

Na twoim miejscu wybrałabym Lublin, Łódź i Białystok jako zabezpieczenie.
Pozdrawiam.
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: wamol »

Ja zrobilbym tak:
1) wybralbym Lublin - bo blisko domu
2) jako kolo ratunkowe wybralbym Lodz wojskowo-lekarski(lekarski II-chyba moge juz tak pisac), dlaczego ?!
dlatego, ze prog tam jest niski (ostatnio 178 - najnizszy w kraju) i jezeli jestes nastawiony jak niektorzy, ze chcesz byc na medycynie i koniec, kropka, to warto sie zabezpieczyc, miastem (kierunkiem), na ktory stosunkowo latwo sie dostac.
xyz99
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:42

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: xyz99 »

Niestety, ale interesuje mnie tylko farmacja i analityka medyczna- jak już wspomniałam, ponieważ zrezygnowałam w tym roku ze zdawania fizyki( czego żałuję, ale najwyżej za rok może spróbuję). Czy mając to na uwadze nadal obstawialibyście te same uczelnie?
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: jeden oryginał, jeden odpis i problem...

Post autor: ollciaq »

Kaamil pisze:z tych to chyba faktycznie najlpeszy Lublin, moze też Katowice. Z tą rekrutacja jest już teraz strszne zamieszanie, wole nie myśleć co bedzie w lipcu. W warszawie jest najlogicnziej, bo wszytskie dokumenty doniosisz dopiero jak się dostaniesz.

progi wg mnie bedą poodbne jak rok temu lub o pojedyncze punkty wyższe, bo:
- jest mniej chętnych rocznika 88 ale sporo poprawkowiczów
- jest wiecej miejsc na uczelniach
- matura ogółem była na podobnym pzoiomie jak rok temu (trudniejsza chemia, łątwiejsza biologia, podobna fizyka)
Oj Kamil ja bym tego nie była pewna. W tamtym roku w Poznaniu o jedno miejsce na wydział I lekarski biło się 14 osób a w tym roku 20. Więc zwiększenie limitów to tylko taka prowizorka. Poziom matury owszem podobny. Ale mniej błędów się popełniało. Weź pod uwage że w tamtym roku pisało się podstawowy jak i rozszerzony poziom. A w tym roku tylko jeden z poziomów. Więc pisało się na świeżo ]
Oj skok będziep
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości