mrówki w kuchni

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Kris2018
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2018, o 08:41

mrówki w kuchni

Post autor: Kris2018 »

Mieszkam w domu wybudowanym przed II wojną, który został ocieplony ale, jak przypuszczam, szpar w nim mnóstwo. W minionych latach zdarzało się, że na blacie kuchennym (montaż bezpośrednio przy ścianie budynku) pojawiały się ogrodowe mrówki ale ten rok jest wyjątkowy. Dotychczas pojawiały się gdy były znaczne deszcze i załamania pogodowe ale teraz regularnie spacerują po blacie i wyszukują okruszków. Wieczorami pojawiają się już w znacznie większych ilościach. Ostatnio zostawiłam słodkie pieczywo w szufladzie następnego dnia miałam tam małe mrowisko. Nie wiem jak się ich pozbyć. Nie przeszkadza im przecieranie blatu octem, nie są wrażliwe ani na rozsypany cynamon ani sól. Co robić bo ze względu na miejsce nie chcę stosować jakichś agresywnych środków coby sama nie stać się ofiarą . Szukałam ich siedziby przy murze , na zewnątrz ale trudno określić skąd przychodzą. Co robić ? POMOCY
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości