Matura biol-chem

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
pgev
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, o 19:36

Matura biol-chem

Post autor: pgev »

Hej. O ile do matematyki łatwo znaleźć zbiory zadań, które pozwolą się przygotować do rozszerzenia, mam pewien problem z biol chemem.

Chemia: ludzie mówią, że Witowski to za mało, po wprowadzeniu tych nowych formuł ciężko znaleźć dobry zbiór. Zastanawiam się, szukam na forach, czytam recenzje książek. Ostatecznie zebrałem kilka i chcę zapytać o opinię. Poprosić o opinię.

-Witowski + Pazdro dla utrwalenia teorii
-No i te maturalne - teraz matura zadania i arkusze + barbara pac

Czy te maturalne faktycznie odpowiadają poziomowi matury? Czy myślicie, że dobrze będzie przerabiając teorię z podręcznika robić te prostsze zbiory jak Witowski i Pazdro?

Biologia: tutaj to wgl masakra ze zbiorami, wybór testów przy teorii + teraz matura jako zbiór zadań maturalny? Będzie to ok?

Naturalnie zbiory cke i arkusze maturalne po wszystkim, o tym nie trzeba wspominać. Tylko z tymi zbiorami mam problem.

Jeszcze sprawa odnośnie języków. Używaliście jakichś zbiorów do angielskiego PR? Ogólnie czy myślicie, że zbiory zadań do języków są potrzebne? Czy wystarczą raczej same arkusze z nagraniami i kimś kto oceni te ostatnie zadania?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Matura biol-chem

Post autor: Cappy »

Ja osobiście z biologii polecam zeszyty Czarnockiego a z chemii głównie Pazdro
pgev
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, o 19:36

Re: Matura biol-chem

Post autor: pgev »

Mogę dokupić i zeszyty, problem w tym, że nie wiem jak to rozdysponować. Wiadomo, że nie wymagam zadań maturalnych, gdy przerabiam materiał. Wtedy wydaje mi się trzeba jak najwięcej zadań z danego zagadnienia, by wbić sobie teorię, lepiej ją zrozumieć. Później po przerobieniu materiału jakieś maturalne. Chyba dobrze myślę?
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Matura biol-chem

Post autor: TanksAreAwesome »

Jeżeli chodzi o biologie to polecałabym zrobienie wszystkich dostępnych matur (starych/nowych/próbnych) i egzaminów wstępnych. Jest ich sporo w internecie, a jak wiadomo teraz w biologii nie chodzi o wiedzę, a umiejętność wbicia się w klucz, więc wiem po własnym przykładzie, że sama analiza zadań z kluczem daje nieporównywalnie więcej niż jakieś typowe zadanka pod wiedzę.
Z chemii tak samo wszystkie matury + Witowski, ewentualnie Nowa Era. Nie rozumiem fenomenu Pazdry, nie zrobiłam ani jednego zadania i okazało się, że można napisać maturę z chemii dobrze i bez tego
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Matura biol-chem

Post autor: Cappy »

Ja za to nie rozumiem fenomenu Witowskiego, masz dwie opcje, albo nauczysz się tylko robić zadania - trzaskając bezmyślnie Witowskiego, albo zaczniesz uczyć się chemii robiąc Pazdro, Twój wybór.
00000000000000000000
Posty: 1479
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 17:30

Re: Matura biol-chem

Post autor: 00000000000000000000 »

Przepraszam ale czego może nauczyć zbiór zadań bez żadnych rozwiązań? To tylko zebrane treści zadań, nic więcej. Czy jak zadam komuś 2000 pytań to ten ktoś będzie mądrzejszy?
pgev
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, o 19:36

Re: Matura biol-chem

Post autor: pgev »

No dobra, biologia okej. w takim razie.

Ja tam nie wiem, ale jak mam 5000 zadań i przerobię je jednocześnie z podręcznikiem to chyba przynajmniej wbiję sobie teorię do głowy, później można robić trudniejsze. A jaki sens robić arkusze jak nie znam całego materiału? Mam przynajmniej pogrupowane w konkretne działy, z chemią gorzej.
00000000000000000000
Posty: 1479
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 17:30

Re: Matura biol-chem

Post autor: 00000000000000000000 »

pgev pisze:
5 cze 2018, o 09:20
Ja tam nie wiem, ale jak mam 5000 zadań i przerobię je jednocześnie z podręcznikiem to chyba przynajmniej wbiję sobie teorię do głowy, później można robić trudniejsze.
Z jakim podręcznikiem? Coś Witowskiego polecisz?
pgev
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, o 19:36

Re: Matura biol-chem

Post autor: pgev »

Dział z podręcznika i wszystkie zadania z określonego działu. Podręcznik to chyba obojętne, nowa era, albo jakiś rożak. Obydwie serie zgodne z podstawą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości