Mrzyk dziewannowiec malutkie robaczki na oknach

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Hawkee
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2018, o 15:40

Mrzyk dziewannowiec malutkie robaczki na oknach

Post autor: Hawkee »

Witam serdecznie,
Od jakiegoś czasu zauważyłem na oknach w salonie połączonym z kuchnią małe 2-3 mm robaczki w dość dużych"stadach (20 - 30 na okno). Robaczki wędrują sobie powoli po oknach tylko od strony wewnętrznej domu ( na zewnątrz w ogrodzie nic nie widzę). Są na tyle wolne i mało ruchliwe że można je odkurzaczem wciągnąć. Na noc gdzieś się chowają, a w dzień od nowa oblepiają okna. Przejrzałem już kuchnię, doniczki z kwiatami, kanapę, drewno kominkowe nie mogę znaleźć śladu ich domku. Może ktoś jest w stanie rozpoznać kim są Ci najeźdźcy i gdzie można szukać ich siedliska, tak aby pożegnać się z nimi na zawsze.

Wklejam zdjęcia jakie udało mi się zrobić. Są bardzo małe wiec trudno o dokładne zdjęcie.

Z góry dziękuję za pomoc bo mi już pomysłów brakuje.
Załączniki
IMG_20180626_164301.jpg
IMG_20180627_165122.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Malutkie robaczki na oknach

Post autor: karteczka88 »

Podobne do mrzyków mrzyk dziewannowiec?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Hawkee
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2018, o 15:40

Re: Mrzyk dziewannowiec malutkie robaczki na oknach

Post autor: Hawkee »

Dziękuję za odpowiedź. Też tak nieśmiało postawiłem Ale nie miałem pewności. Czyli czeka mnie na weekend gruntowne sprzątanie domu. Może sobie pójdą. Dziwne jest że przeglądałem wszystkie zakamarki jakie udało mi się znaleźć i nie znalazłem ani jednej larwy, nie mam nic skórzanego , z piórami, wełnianego, eksponatów entymologicznych. a jednak jest ich sporo i tylko w jednym pomieszczeniu i tylko na oknach.

Jak rozumiem drewno kominkowe trzymane w domu raczej nie jest miejscem do szukania mrzyka i jego kryjówki?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Mrzyk dziewannowiec malutkie robaczki na oknach

Post autor: karteczka88 »

Mrzyki dorosłe właśnie bytują w takich miejscach jak okna - Dorosłe chrząszcze (w odróżnieniu od larw) chętnie wystawiają się na działanie światła słonecznego. W związku z tym w domach najczęściej spotkamy je w pobliżu okien (na ścianach, na parapecie)"
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości