Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Walter
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2017, o 13:11

Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: Walter »

W załączniku przesyłam jedno z zadań egzaminu gimnazjalnego. Jaka wg Was odpowiedź jest prawidłowa? CKE jeszcze nie podała odpowiedzi a ja mam wątpliwości
Załączniki
zadanie z egzaminu.png
zadanie z egzaminu.png (63.95 KiB) Przejrzano 30572 razy
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: kliop »

Opierając się o obrazek wychodziłoby, że C i D. Tylko tu nie ma nic w stylu na podstawie rysunku.". Na podstawie wiedzy własnej uważam, że prawidłowa jest C, aminokwasy nie wydalają się z moczem.
Walter
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2017, o 13:11

Re: Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: Walter »

wg mnie i tak źle i tak niedobrze!
1.Skąd w moczu zdrowego człowieka leki?
2. Uważam, że zadanie polega na interpretacji informacji zawartych na rysunku bo po coś on jest. Z niego wynika, że aminokwasy i sole sa usuwane z moczem. Podobnie jak Ty uważam, że aminokwasy z moczem nie sa usuwane. W podręczniku nic na ten temat
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: kliop »

Nom, to zadanie jest niefortunne.
Ad. 1. Tu jeśli piszą o zdrowiu, prawdopodobnie chodzi im o zdrowe nerki. U człowieka ze skrajnie chorymi nerkami nie będzie ani moczu ani leków w nim. Poza tym jeśli ja będąc zdrowym wezmę antybiotyk, to w moim moczu się on pojawi chociaż jestem zdrowy.
Walter
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2017, o 13:11

Re: Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: Walter »

Razem sobie tu gdybamy a to jest zadanie egzaminacyjne. nie powinno być takich niedomówień. Antybiotyku zdrowy człowiek nie bierze bo po co. Zgadzam się, że zadanie niefortunnie skonstruowane
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: KJx »

Przecież już od dawna jest klucz, prawidłowa odpowiedź C i jak dla mnie to jedyna słuszna odpowiedz od początku.
Walter
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2017, o 13:11

Re: Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: Walter »

Gdzie jest klucz? Na CKE nie ma
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

[Link] Układ wydalniczy egzamin gimnazjalny

Post autor: KJx »

https://cke.gov.pl/egzamin-gimnazjalny/arkusze/2018-2/ tutaj wchodzisz i klikasz przy danym arkuszu zasady oceniania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości