śum/urz

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serce+mózgx2
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018, o 12:09

śum/urz

Post autor: serce+mózgx2 »

ŚUM-Kato vs Rzeszów
k.lekarski
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: śum/urz

Post autor: ślązakzimportu »

Na wydział w Katowicach przyjmowanych jest ponad 420 osób (21 grup studenckich) co czyni ten wydział fabryką a nie wydziałem lekarskim.

Dodatkowo Śląsk jako cały region jest średnio, w mojej ocenie, przyjazny dla młodych ludzi (kulejąca komunikacja miejska, brak rynku z prawdziwego zdarzenia i pogórnicza mentalność mieszkańców).

Dodatkowo na niektóre zajęcia trzeba dojeżdżać do innych miast (Chorzów, Sosnowiec, Zabrze) czego nie uświadczysz na żadnym innym uniwersytecie medycznym w Polsce.

Wyniki LEKu absolwentów SUM też jedne z najgorszych w Polsce.

Jednym słowem odradzam ŚUM
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: śum/urz

Post autor: sternensucherin »

Taki mały update - w tym roku przyjęli 680 osób na lekarski w Kato
A asystenci już kilka lat temu nie mieli pojęcia gdzie i jak tych ludzi zmieścić, ale to nic ważne, że w statystykach chwilowo przybędzie lekarzy w kraju i spadnie ich średnia wieku, co prawda tylko do momentu uderzenia głową w mur pt. Specjalizacja", ale kto by zwracał uwagę na takie drobiazgi
Awatar użytkownika
jurowa
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27

Re: śum/urz

Post autor: jurowa »

Troche szkoda że albo połowa z tych osób da sobie spokój po pierwszym semestrze albo nie będzie pracowała w Polsce bo słabo płacą ::)
Awatar użytkownika
TonieJa
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2017, o 17:29

Re: śum/urz

Post autor: TonieJa »

Nie 680 na wydział w Kato, tylko łącznie na Zabrze i Kato. Podobną ilość osób na wydziale ma też Warszawa, a oni mają oba wydziały w jednym mieście.
Poza tym śum kończy rekrutację we wrześniu więc ok. 100-150 miejsc i tak zostanie puste jak co roku.

Według mnie lepiej iść na uczelnię medyczną, ale warto kierować się też odległością od domu.

Powodzenia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości