Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
za_SK_t
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2018, o 22:32

Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Post autor: za_SK_t »

Można gdzieś kupić ciekawe i niecodzienne rośliny genetycznie modyfikowane? Najlepiej nasiona. Myślę o roślinkach np. z lucyferazą.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Post autor: Karol__ »

Posiłkując się stronami anglojęzycznymi obawiam się, ze to raczej bardzo trudne. W USA dostępne są nasiona GMO(głównie nasiona kukurydzy), ale farmerom, którzy podpisują odpowiednie umowy z dostawca, i to nie są modyfikacje służące naukowej zabawie, jak świecące rośliny, jeśli tak to można nazwać. Panowie piszą, ze prywatna osoba raczej nie ma możliwości zakupu takich nasion do ogródka. Niemniej nie jestem specjalista w tej dziedzinie, i przytaczam to co udało mi się wyczytać.
za_SK_t
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2018, o 22:32

Re: Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Post autor: za_SK_t »

Swoją drogą ciekawe czy uczelnie są w stanie wykonać taki okaz po pokryciu kosztów.
za_SK_t
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2018, o 22:32

Re: Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Post autor: za_SK_t »

Kod: Zaznacz cały

kickstarter.com/projects/antonyevans/glowing-plants-natural-lighting-with-no-electricit
Na progu $40 pojawiła się możliwość uzyskania nasion, ale niestety nie wysyłali do europy.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Post autor: Karol__ »

O jak widac szybko się to zmienia. Zreszta ciekawy jestem jak jest to jest prawnie uregulowana sprzedaż takich roślin.
za_SK_t
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2018, o 22:32

Re: Nasiona roślin GMO gdzie kupić?

Post autor: za_SK_t »

Prawo nie ma problemu z np. OxyTree, więc może problem nie leży w prawie, ale nikt się nie podjął tematu ze względów ekonomicznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości