Pochwica niemożność odbycia stosunku płciowego

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Viridian_88
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2019, o 23:23

Pochwica niemożność odbycia stosunku płciowego

Post autor: Viridian_88 »

Witam serdecznie.
Jestem tu nowa i chciałabym zasięgnąć porady, pewnych informacji od kobiet, u których stwierdzono Pochwicę.
Pochwica to nic innego jak dysfunkcja seksualna polegająca na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy, co może powodować zamknięcie wejścia i niemożność odbycia stosunku płciowego, gdyż powoduje silny ból przy wprowadzaniu prącia do pochwy. Podobny ból pojawia się przy próbie wprowadzenia tamponu czy palca.(cyt. ''Wikipedia'' ). Nazywana jest także zespołem Mariona-Simsa.

Cierpię na nią od lat, jestem w długoletnim związku i nie doszło do współżycia seksualnego. Uprawiamy tylko seks oralny. Dopiero od tego roku , zmieniłam ginekologa i zaproponował mi dilatory (rozszerzacze pochwy - zestaw 5 sztuk ). Staram się ćwiczyć codziennie,stopniowo powiększam rozmiar, choć nie ukrywam, że był to dla mnie z początku ogromny stres. Dodatkowo chodzimy z moim partnerem na spotkania do pani seksuolog, która pomaga nam /mi przede wszystkim przełamać ten lęk. W najbliższej przyszłości chcemy postarać się o dziecko.
Czy na forum sa kobiety , które również mają pochwice ? Chciałabym sie dowiedzieć jak sobie z tym radzicie, czy udało Wam sie normalnie współżyć ze swoim partnerem i po jakim czasie ? Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości