Zmiana uczelni w trakcie studiów Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
imaquarius
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2019, o 19:27

Zmiana uczelni w trakcie studiów Wrocław

Post autor: imaquarius »

halo czy ktoś moze udzielić mi jakiś informacji co do przenosin międzyuczelnianych? interesuje mnie szczególnie Wrocław, ale chętnie poczytam wszelkie wasze doświadczenia.
Matkop96
Posty: 98
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:01

Re: Zmiana uczelni w trakcie studiów Wrocław

Post autor: Matkop96 »

Ale chcesz do Wrocławia czy z Wrocławia? ;)
Ja Studiuję na UP Lublin i generalnie jest ciężko. Jest dosyć duża różnica programowa np. u mnie anatomia trwała 1,5 roku a na pozostałych uczelniach tylko rok. To niestety utrudniało bardzo przeniesienie na inną uczelnie, ale wiem że kilku osobom się udało. To już kwestia wybłagania dziekana uczelni na którą chcesz się przenosić. [I taka ciekawostka że podobno od tego roku anatomia na UP Lublin ma trwać rok ^^]
Z Wrocławiem jest ciężko, ponieważ ich dziekan ds. studenckich bardzo silnie trzyma się statutu w którym jest zapisek o sekwencyjności (Jak czegoś nie zdasz nie idziesz na kolejny rok)
Wiec jak np. u mnie anatomia trwała 1,5 roku a tam rok to jakbyś się przeniosła musiałabyś tam rok siedzieć i robić tylko anatomię -.-
Ale tak jak mówiłem, są osoby którym się udało przenieść na inne uczelnie (koleżanka przeniosła się do Wrocka po 3 semestrze)
Weterynaria UP Lublin - 5 rok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości