Rekrutacja UaM

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
rabbit

Rekrutacja UaM

Post autor: rabbit »

Rozpoczeła się rekrutacja on line na UaMie.

Kiedy po rejestracji on line mam zawieść wszystkie dokumenty? Jest tam jakiś termin podany bo ja go wogole nie widziałam.
natka

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: natka »

Cześć :)
Przy obliczaniu końcowego wyniku stosuje się następujące zasady: jeŻeli kandydat zdawał wyłącznie poziom podstawowy, to za rozszerzony dostaje 0 punktów jeśli zdawał rozszerzony, to otrzymuje 100 punktów za poziom podstawowy
Zdawałam biologię rozszerzoną i w tym wypadku dostaję 100pkt za podstawową i jeszcze pkt za mój wynik z biologi rozszerz ?
Jeśli chodzi o rekrutację jeszcze. to do sumy końcowej biorą takŻe wynik z polskiego, języka obcego. i przedmiotu dodatkowego? ( w tym wypadku chemia) ?

moŻe mi ktoś wytłumaczyć, bo zakręcone mi się to wydaje )
Askaria
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2007, o 18:47

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Askaria »

to wygląda w ten sposób, że do każdego przedmiotu przypisana jest waga: język polski 0,1 angielski 0,2 i dodatkowy (biologia, chemia, fizyka, matematyka - do wyboru) 0,7 (biologia) bądź 0,6 (wszystkie pozostałe). na podstawie wyników z egzaminów obliczana jest ilość punktów, poziom też się liczy, ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie - najprawdopodobniej tak jak napisałaś (?)
Dib00

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Dib00 »

No Kochani, są wyniki. Jednak liczyła się tabelka pana G. Dostaliście się? Kto będzie ze mną studiował na Umultowskiej? )
cahala

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: cahala »

ja! na ekologii
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Ziutaa »

pfff, ale kicha ja mialam 64,25 pkt, a na biole na UAM przyjmowali od 66,05 miejsca zapchane przez niedoszłych medyków Kilka dni temu zdecydowałam wybrać sie na towaroznawstwo i tak też zrobię (kto chciał się dotac na biole, a sie nie dostal, radze zlożyć odwołanie, miejsca na pewno sie zwolnią )
A tak z ciekawości, jakie było minimum punktowe na ekologie?
cahala

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: cahala »

niŻszy próg niŻ na biologię 61,75
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

Mnie zakwalifikowali na biologię, mam 69,35pkt, mogliby dać pełne listy i jakie są limity bo nie wiem czy jestem na rezerwowej a jeśli tak to jak daleko
cahala

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: cahala »

skoro Cię zakwalifikowali to jesteś na normalnej liście. składasz dokumenty i jesteś przyjęty ale faktycznie chociaŻ limit powinni podać. ja rozumiem, Że ochrona danych osobowych ale to juŻ przesada.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

cahala pisze:skoro Cię zakwalifikowali to jesteś na normalnej liście.
na pewno? Bo np we wrocku zakwalifikowali ponad 400 osób a limit jest 150. Jeśli masz rację to super
cahala pisze:ale faktycznie chociaż limit powinni podać. ja rozumiem, że ochrona danych osobowych ale to już przesada.
Dokładnie, we Wrocławiu opublikowali całe listy. Zresztą chyba rejestrując się wyrażamy zgodę na publikowanie naszych danych.
cahala

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: cahala »

na niektórych kierunkach np. UG zwiększali limity bo za duŻo osób później rezygnowało. i chcieli się zaasekurować. ale jeśli zwiększą limit i wszyscy złoŻą dokumenty to nie mają prawa wyrzucić ludzi z listy. takŻe się nie martw tylko ciesz z bycia studentem P
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

cahala pisze:także się nie martw tylko ciesz z bycia studentem P
oj ciesze się i to bardzo jak miałem 9 albo 10 lat postanowiłem że będę studiował biologię i się udało ale jestem uparty
Dib00

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Dib00 »

Badger - juŻ jesteś studentem! Spotkamy się na Biologii ) Na UAMie nie ma takich komplikacji jak w niektórych miastach. Próg to 66,05, przekroczyłeś go, więc naleŻą Ci się gratulacje! :D Teraz musisz wydrukować podanie i oświadczenie o podjęciu studiów i czekać do października na rozpoczęcie nowego roku akademickiego :):):)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości