Plaga malego robactwa - ptaszyniec kurzy?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Ponczek
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019, o 17:28

Plaga malego robactwa - ptaszyniec kurzy?

Post autor: Ponczek »

Cześć,
Od jakiś kilku dni widzę w okolicach okien, ram okiennych, terenie przy oknach, skupiska czarnych malutkich robaczkow, wielkosci ziarnka soli, a nawet mniejsze.
Widze, ze zalegly sie na oknach, okna połaciowe w dachu( drewniane veluxy) te robaczki sa w okolicy uszczelek i ramie okna. Nie umiem ich zidentyfikowac a jest codziennie ich bardzo duzo, mimo czyszczenia odkurzania sprzatania, byly spryskiwane srodkiem BROS na owady, ramy i okna umyte plynem do naczyn, pozniej jeszcze domestosem i nic dalej sa...Prosze o identyfikacje co to jest za szkodnik(mam nadzieje ze to nie zadna pluskwa, bo ugryzien zadnych nie mam) i jakies sposoby jak sobie z tymi niechcianymi goscmi poradzic.
Pozdrawiam
Załączniki
20190613_184826.jpg
20190613_184754.jpg
20190611_190002.jpg
20190613_184349.jpg
20190613_184520.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Plaga malego robactwa

Post autor: karteczka88 »

Czy w pobliżu są gniazda gołębi, gołębniki? Może ptaszyniec kurzy?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Ponczek
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019, o 17:28

Re: Plaga malego robactwa - ptaszyniec kurzy?

Post autor: Ponczek »

Hej, to raczej nie jest ptaszyniec kurzy. Opis ptaszynca nie pasuje mi do wygladu tego co znalazlem. Te robaczki sa male ale brazowe a ptaszyniec jest przezroczysty lub krwisty i napecznialy po ukaszeniu.
I co wazne nie atakuje ludzi, nie mamy ukaszen.
Czy macie inne pomysly co to moze byc? Jak to zweryfikowac i zwalczyc?
To ze nie gryzie ludzi nie znaczy, ze jest niegrozny, wolalbym sie go pozbyc.
W poblizu golebie maja swoje gniazdko w szyldzie wentylacyjnym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości