Gołąb na balkonie - czy obawiać się obrzeżka? Jak się ochronić?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
midy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2019, o 19:54

Gołąb na balkonie - czy obawiać się obrzeżka? Jak się ochronić?

Post autor: midy »

Witajcie! Może będziecie w stanie doradzić - gołębie nas przechytrzyły i założyły w ukrytym miejscu na balkonie gniazdo. Pojawił się tam mały gołąb. Kilka dni temu odleciał i robimy po nim porządki. Przypadkiem trafiłem na informację odnośnie kleszczy gołębich (obrzeżków). Czy wiecie, jaka jest szansa, że mogę mieć z czymś takim teraz problem? Czy raczej jednorazowemu gniazdu nie powinny towarzyszy takie "atrakcje"? A jeśli jednak, co można by zrobić, by się przed nimi ochronić? Gniazdo było pod nieużywaną jednostką klimatyzatora i potencjalnie mogłyby gdzieś w nim się schować co utrudnia dezynsekcję... Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Gołąb na balkonie - czy obawiać się obrzeżka? Jak się ochronić?

Post autor: karteczka88 »

Trzeba obserwować ściany budynku i mieszkania w godzinach nocnych, czy nie pojawiają się obrzeżki. Szansa wystąpienia tych kleszczy jest zawsze w przypadku sąsiedztwa z gołębiami.. Chronić można się jedynie tak, że wszystkie jakiekolwiek szpary, dziury w ścianach z zewnątrz trzeba zlikwidować i zrobić oprysk.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
midy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2019, o 19:54

Re: Gołąb na balkonie - czy obawiać się obrzeżka? Jak się ochronić?

Post autor: midy »

Dziękuję. Czym najlepiej byłoby zrobić oprysk? Czy coś takiego byłoby OK:

Kod: Zaznacz cały

castorama.pl/preparat-target-aspermet-zwalcza-komary-i-kleszcze-30-ml-id-1062648.html
Mała aktualizacja - w mieszkaniu znalazłem wczoraj ptaszyńca. Chętnie za jednym razem wybiłbym jedno i drugie. Czy ten środek by to załatwił czy może polecacie coś innego?
midy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2019, o 19:54

Re: Gołąb na balkonie - czy obawiać się obrzeżka? Jak się ochronić?

Post autor: midy »

Z braku odpowiedzi update z mojej strony dla potomnych: użyłem tego aspermetu i staram się nie myśleć więcej o sprawie... choć niekiedy wracają wątpliwości, czy przypadkiem coś mi nie powyłazi z klimatyzatora, którego w środku nie traktowałem tym środkiem albo z donicy poziomek, którą również pominąłem :/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości