Jaka książka do nauki chemii?

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Epqir
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2019, o 15:07

Jaka książka do nauki chemii?

Post autor: Epqir » 31 lip 2019, o 19:42

Hej, polecicie mi książkę do nauki chemii? Może za parę lat będę zdawać z chemii maturę, za to nie ręczę, ale cóż. Chciałbym się nauczyć tej nieszczęsnej chemii, ponieważ u mnie w szkołach nigdy nie było stawiane na to, podobnie zresztą na studiach, gdzie chemia pojawiła się na pierwszym semestrze jako "podstawa",z której nie wyniosłem nic.

Chemia bardziej interesuje mnie w kierunku medycyna (biochemia), dietetyka, technologia materiałowa (elektryka, wytrzymałość, mechanika), wszystkie te dziedziny wymagają znania chemii i posiadania odpowiedniego aparatu matematycznego z nimi związanego, ja jednak chcę na razie poznać podstawy chemii i w razie czego móc zdać maturę.

Co mi polecicie? Na pewno przeglądając jakieś starsze tematy trafiłem na 2 wydawnictwa - operon i nowa era. Tylko, które jest lepsze pod kątem samodzielnej nauki i zrozumienia zagadnień? Dodam, że jeśli chodzi o matematykę, fizykę czy pokrewne to nie jestem skończonym laikiem, ponieważ trochę czasu spędziłem studiując, więc nie musicie mi polecać książek do matematyki czy pochodnych :). Na razie sama teoria bez ćwiczeń.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post