Jaka książka do nauki chemii?

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Epqir
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2019, o 15:07

Jaka książka do nauki chemii?

Post autor: Epqir » 31 lip 2019, o 19:42

Hej, polecicie mi książkę do nauki chemii? Może za parę lat będę zdawać z chemii maturę, za to nie ręczę, ale cóż. Chciałbym się nauczyć tej nieszczęsnej chemii, ponieważ u mnie w szkołach nigdy nie było stawiane na to, podobnie zresztą na studiach, gdzie chemia pojawiła się na pierwszym semestrze jako "podstawa",z której nie wyniosłem nic.

Chemia bardziej interesuje mnie w kierunku medycyna (biochemia), dietetyka, technologia materiałowa (elektryka, wytrzymałość, mechanika), wszystkie te dziedziny wymagają znania chemii i posiadania odpowiedniego aparatu matematycznego z nimi związanego, ja jednak chcę na razie poznać podstawy chemii i w razie czego móc zdać maturę.

Co mi polecicie? Na pewno przeglądając jakieś starsze tematy trafiłem na 2 wydawnictwa - operon i nowa era. Tylko, które jest lepsze pod kątem samodzielnej nauki i zrozumienia zagadnień? Dodam, że jeśli chodzi o matematykę, fizykę czy pokrewne to nie jestem skończonym laikiem, ponieważ trochę czasu spędziłem studiując, więc nie musicie mi polecać książek do matematyki czy pochodnych :). Na razie sama teoria bez ćwiczeń.

Filip1234
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 07:41

Re: Jaka książka do nauki chemii?

Post autor: Filip1234 » 25 wrz 2019, o 07:55

Cześć,

ja jak przygotowywałem się do matury z chemii to chętnie korzystałem z brązowego zbioru zadań Pazdro. Jest to naprawdę godny polecenia zbiór zadań, problem tylko w tym, że tam są tylko podane wyniki bez rozwiązań no i niestety jeśli nie ma się bazy początkowej niezbędnej do liczenia zadań to będzie ciężko z nim ruszyć.

Dlatego ja osobiście polecam ci najpierw skorzystać z dobrych kursów dostępnych przez internet. Mam taki jeden do polecenia
1.jpg
Masz tutaj wytłumaczone mnóstwo działów chemii od podstawa a oprócz tego jest tam do każdego działu policzone mnóstwo zadań z wytłumaczeniem skąd się co bierze, dlaczego tak a nie inaczej itd.
Sam osobiście jestem zwolennikiem takiego sposobu nauki bo dzięki niemu można uczyć się o dowolnej godzinie bez ograniczeń. Kurs który ci polecam jest co prawda do studentów pierwszego roku ale tak naprawdę na pierwszym roku jest powtórzenie z matury no i ten kurs to wszystko bardzo fajnie omawia.
Oprócz tego na tej stronie jest ogromna baza dla studentów.

Powodzenia na maturze.

Filip1234
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 07:41

Re: Jaka książka do nauki chemii?

Post autor: Filip1234 » 25 wrz 2019, o 08:01

Oprócz tego polecam ci żebyś zaczęła naukę od stechiometrii, stężenia molowego i procentowego. Od tego wszystko tak naprawdę w chemii się zaczyna. Ze stężenia molowego i procentowego mogę ci polecić fajnie omówione zadania na blogu.

Kod: Zaznacz cały

fizyka-kursy.pl/blog/stezenie-molowe 

Kod: Zaznacz cały

fizyka-kursy.pl/blog/stezenie-procentowe

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post