Oficjalnie potwierdzone - w Opolu rusza rekrutacja na stacjonarną farmę

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Oficjalnie potwierdzone - w Opolu rusza rekrutacja na stacjonarną farmę

Post autor: ślązakzimportu »

Rekrutacja trwa do 15 wrzesnia.
Limit miejsc - 40.

Ci, którzy poszli na niestacjonarną farmę lub na analitykę, dlatego że nie dostali się na stacjonarną farmę - wyciągajcie papiery ze swoich uczelni i rekrutujcie się do Opola.

Powodzenia !
Medlab
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2019, o 12:47

Re: Oficjalnie potwierdzone - w Opolu rusza rekrutacja na stacjonarną farmę

Post autor: Medlab »

I Pamiętajcie że będziecie studiować na wydziale CHEMII kierunek który przed chwilą dosłownie powstał.
A Pana proszę o nie wypisywanie głupot w innych wątkach, m.in. na temat studiowania analityki medycznej.
Dziś medycyna laboratoryjna bardzo się rozwija, po studiach można zrobić specke z transfuzjologii, immunologii, transplantacji- badać zgodność tkanek do przeszczepu, genetyki klinicznej, hematologii i wiele innych.
To dużo lepsza perspektywa dla kogoś kto interesuje się medycyną niż studia na wydziale CHEMII.
Pozdrawiam ;)
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Oficjalnie potwierdzone - w Opolu rusza rekrutacja na stacjonarną farmę

Post autor: ślązakzimportu »

Czuję się wywołany do tablicy, zatem odpowiem :)

1. Odradzam studiowanie analityki medycznej,bo
-pensja analityka medycznego wynosi obecnie 2369zł brutto ( na rękę 1717) - dla porównania minimalna pensja w Polsce wynosi 2250zł (jeżeli ktoś uznaje że warto studiować przez 5 lat kierunek, po którym zarabia się nieco ponad 100zł więcej, niż pracownicy bez wykształcenia wyższego jest to dla mnie zastanawiające :twisted: )

-odnośnie złudnej możliwości rozwoju po ukończeniu kierunku analityka medyczna nadmienię iż kształcenie podyplomowe (po ukończeniu studiów) jest płatne, w przeciwieństwie do takiego kształcenia po kierunku lekarskim (za rezydenturę płaci państwo).

2. Zachęcam do rekrutacji na kierunku farmacja, bo
-pensja farmaceuty jest znacząco wyższa - oscyluje w okolicach średniej krajowej w aptekach (ok. 5000 zł brutto - na rękę 3550zł)

3. Odnośnie kierunku farmacja na Wydziale Chemii - w Polsce nie ma znaczenia jaką uczelnie/ wydział absolwent kończy (w przeciwieństwie do np. USA) na medycznym rynku pracy liczą się tylko uprawnienia, które absolwent otrzymuje z chwilą ukończenia kierunku studiów

4. W mojej ocenie nazwa Wydział Chemii w Opolu nie ustępuje niczym nazwie Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu :)

5. Tak, postanowiłem zareklamować kierunek farmacja na Uniwersytecie Opolskim, dlatego że daje on możliwość studiowania bezpłatnie i taką informację należy na tym forum powielać 8)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości