Mutacje i zmiany ewolucyjne.

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
vanhezz
Posty: 71
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:14

Mutacje i zmiany ewolucyjne.

Post autor: vanhezz »

Witam,
nie mogę zrozumieć jednego zagadnienia. Jak to jest możliwe, że różne organizmy na ziemi potrafią na drodze ewolucji, czasem stosunkowo szybko bo nawet na przestrzeni kilkudziesięciu lat, dostosować swoje organizmy do zmiany warunków?
Chodzi mi o to, że... załóżmy hipotetycznie że pewnemu gatunkowi ptaków w pewnym miejscu na ziemi nagle zaczynają "być potrzebne" krótsze i twardsze dzioby. Na drodze ewolucji dostosowują się więc do nowych warunków. I... jak to się dzieje, że informacja o konieczności zmiany budowy pewnej części ciała ptaków dociera do narządów rozrodczych ze tak powiem i daje sygnał ze muszą być produkowane komórki rozrodcze z tak dostosowanym materiałem genetycznym aby ptakom zaczely rosnąć inne dzioby.
Albo np. u ludzi... z pokolenia na pokolenie ludzie łamią sobie nosy celowo w jakiejś kulturze... w jaki sposob taka czynność dosciera do kanalikow jąder i zaczynaja byc produkowane plemniki z odpowiednio dostosowanym DNA ktore potem sie realizuje w postaci innych nosow u ludzi?

Dużo skrotów myślowych i uproszczeń ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :)
vanhezz
Posty: 71
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:14

Re: Mutacje i zmiany ewolucyjne.

Post autor: vanhezz »

W sumie to pomijając szczególy.. jak informacja z jednej czesci ciala przechodzi do narzadow rozrodczych dając sygnal to "tworzenia organizmow" o nowej cesze.
lorafen
Posty: 21
Rejestracja: 19 wrz 2019, o 17:22

Re: Mutacje i zmiany ewolucyjne.

Post autor: lorafen »

splicing alternatywny i presja srodowiskowa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość