CSI: Kryminalne zagadki na lekcjach chemii? Tak!

Forum darmowych ogłoszeń i ofert, dotyczących pracy, korepetycji, przekazania lub sprzedania przedmiotów ale wszystko w zakresie tematyki przyrodniczej. Wątki automatycznie usuwane po 90 dniach.
INNCREASE
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2019, o 18:25

CSI: Kryminalne zagadki na lekcjach chemii? Tak!

Post autor: INNCREASE » 29 sie 2019, o 18:29

Nowy rok szkolny, to nowe wyzwania i poszukiwanie ciekawych ćwiczeń motywujących uczniów do zgłębiania tajników nauk ścisłych.

Z przyjemnością informujemy, że w ramach projektu Euro4Science 2.0. z udziałem INnCREASE zostały przygotowane przewodniki dla uczniów i nauczycieli wspomagające nauczanie przedmiotów ścisłych. Przed uczniami stawiane są wyzwania - rozwiązywanie fikcyjnych spraw kryminalnych, co pozwala im w ciekawy sposób przyswajać wiedzę z takich dziedzin jak chemia, matematyka czy biologia.

Przewodniki zawierają cztery główne rozdziały, które pomogą uczniom lepiej zrozumieć naturę różnych dyscyplin kryminalistycznych (analiza krwi, odciski palców, botanika, entomologia, analiza DNA, toksykologia i kryminalistyka). Wykonując różne ćwiczenia, uczniowie rozwijają myślenie krytyczne poprzez wykorzystywanie technik stosowanych przez specjalistów medycyny sądowej: obserwację, analizę, identyfikowanie i wyjaśnianie dowodów.

Ćwiczenia zostały opracowane w taki sposób, aby zminimalizować koszty własne szkoły i zainspirować uczniów do zaangażowania się w naukę przy pomocy tematu kryminalistyki. Z powodzeniem można ja włączyć do istniejących już programów nauczania lub wykorzystać w rożnego rodzaju zajęciach dodatkowych.

Zapraszamy do pobrania bezpłatnych przewodników.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post