Nie sortowanie śmieci przez spółkę miejska

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Lukasz013
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2019, o 18:42

Nie sortowanie śmieci przez spółkę miejska

Post autor: Lukasz013 »

Witam,
Popierwsze chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post, nie wiem czy to odpowiednie forum do tego ale nie wiem gdzie indziej mógłbym znaleźć odpowiedź na moje pytanie.
Przechodząc do sedna, wynajmuje pomieszczenie na dużym terenie od przedsiębiorstwa miejskiego(nie chce określać jakiego dokładnie żeby później nie mieć problemu z wynajmem) na którym znajduje się też kilkanaście innych firm. Wszystkie płacą za wywóz śmieci, kwestia która mnie nurtuje to to że spółka udostępnia tylko jeden zbiorczy kontener na odpady gdzie trafiają wszystkie rodzaje odpadów. Boli mnie to bo do kontenera trafiają łatwe do posegregowania rzyczy takie jak kartony i folie stretch w naprawdę dużych ilościach. Czy takie działanie jest w myśl dzisiejszych przepisów legalne? Oprócz legalności jest też kwestia tego czy miasto do którego należy przedsiebiorstwo i które zwykłych obywateli naciska w sprawie segregacji i podwyższa im opłaty tłumacząc się dodatkowymi obowiązkami z segregacja zachowuje się etycznie i czy w takich sytuacjach nie powinno świecić przykładem?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość