Po stomatologii na farmację

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
dominikowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 17:08

Po stomatologii na farmację

Post autor: dominikowy »

Witam,
czy po skończonej stomatologii, jeśli bym chciał studiować farmację, to czy jest szansa abym mógł przepisać przedmioty i zacząć od 3 roku? Czy musiałbym zaczynać od nowa? Tytułu lekarza dentysty też musiałbym się zrzec od razu czy na ostatnim roku?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1824
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Po stomatologii na farmację

Post autor: Nitrogenium32 »

Jeśli chodzi o PWZ, to chyba nie musiałbyś się zrzekać go aż do momentu ubiegania się o PWZ farmaceuty, co nastąpiłoby dopiero po półrocznym stażu na szóstym roku studiów. Jeśli zaś chodzi o przepisanie przedmiotów, to musiałbyś na pewno robić wszystko od pierwszego roku z wyjątkiem niektórych przedmiotów, które są też na stomatologii, np. anatomia, biofizyka, fizjologia, patofizjologia, języki, biochemia, immunologia, mikrobiologia. Prawdopodobnie nie miałbyś przepisanej farmakologii, bo na farmacji wygląda ona zupełnie inaczej.

Zaczęcie studiów od trzeciego roku jest mniej prawdopodobne od odkrycia Atlantydy, bo musisz najpierw się namęczyć z botaniką i wszystkimi chemiami. Dlatego też moje pytanie: dlaczego farmacja, jeśli skończyłeś stomatologię? Po co chcesz się pchać w to śmierdzące bagno? Lepszą pracę i lepsze pieniądze dostaniesz jako stomatolog, a nie farmaceuta. Dosłownie za kilka tygodni skończę te studia i absolutnie nikomu bym ich nie polecił, kończę je wypruty i na dzień dobry wypalony zawodowo. To jest dno.
Farmacja WUM: I rok ✔ II rok ✔ III rok ✔ IV rok ✔ V rok ✔ VI rok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post