Dermanyssus galinae mikroskopijne robaczki na parapecie w domu, rok temu gniazdo gołębi

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Slingshot
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2021, o 20:41

Dermanyssus galinae mikroskopijne robaczki na parapecie w domu, rok temu gniazdo gołębi

Post autor: Slingshot »

Witajcie! Szukamy i znaleźć nie możemy, mieszkamy od niedawna w kamienicy, stare okna, nieszczelne, za miesiąc będą nowe ale teraz mamy problem z malutkimi robaczkami. Poprzedni wlasciciel pozwolił na gniazdo golebi, my je sprzątaliśmy. Już wtedy zauwazyl w tamtych okolicach mnóstwo małych jakby pajaczkow, teraz przez szczeliny weszły nam do wewnątrz na parapet. Myśleliśmy, że to ptaszyniec ale zupełnie nie wygląda jak na zdjęciach, nie odczuwamy gryzienia, raczej chyba ja mam w głowie, ze coś po mnie lazi:D starsze osobniki maja jakby brazoqy odcien, mniejsze, mlode jakby bezbarwne. Maja tez dluzsze czułki. Pod parapetem stoją kwiaty ale na nich nic nie znaleźliśmy. Bardzo proszę o pomoc bo spedza mi to sen z powiek!
Załączniki
IMG-20210504-WA0013.jpg
IMG-20210504-WA0012.jpg
IMG-20210504-WA0014.jpg
Mario_Bros98
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2021, o 12:44

Re: Mikroskopijne robaczki na parapecie w domu, rok temu gniazdo golebi

Post autor: Mario_Bros98 »

Mam teraz dokładnie ten sam problem! Też miałem gniazdo gołębi, a po tym jak zrobiłem czyszczenie balkonu to wylęgło się mnóstwo takich robaczków, które dostały się też do pokoju, są na parapecie, kaloryferze, pojedyncze chodzą po laptopie, telefonie i innych miejscach.

Bardzo szybko się poruszają, nie osiągają więcej niż 1mm, młode są jasne a dorosłe ciemne. Nie zauważyłem żadnych ugryzień na ciele, ale widziałem kilka z nich widziałem też na ciele. Najwięcej jest ich na balkonie, parapecie i na doniczkach przy dwóch roślinkach (ale na rośliny nie wchodzą chyba wcale).
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Mikroskopijne robaczki na parapecie w domu, rok temu gniazdo golebi

Post autor: karteczka88 »

Dermanyssus galinae
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości