Lekarski MON

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
PiotrJ
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018, o 13:25

Lekarski MON

Post autor: PiotrJ »

Cześć, aktualnie mam 23 lata i zastanawiam się nad zmianą kierunku studiów z farmacji na lekarski MON. Nie mam zbytnio z czego utrzymywać się dalej na studiach, dlatego interesowałaby mnie raczej tylko taka opcja. Jednak nie widzi mi się odsłużenie w wojsku 12 lat po skończeniu medycyny. Ktoś się orientuje, ile będę musiał zapłacić i w jakim czasie jeśli powiedzmy po stażu chciałbym odejść do cywila? Jak wygląda cała procedura i czy zwrot kosztów to jedyne konsekwencje? Dodatkowo chciałbym zapytać jak wygląda robienie specjalizacji w trybie wojskowym.

Byłbym gotowy na wyjazd na specjalizacje do Niemiec, lub po specjalizacji im to wytyrać za granicą jeśli sprawa byłaby rozłożona na lata.
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Lekarski MON

Post autor: luotan »

Może się okazać, że będziesz miał do zwrócenia kilkaset tysięcy zł. O konsekwencjach, terminach i dokładnych kwotach musisz szukać w regulaminach.

Może kredyt studencki? Przejście na zaoczne + praca?
PiotrJ
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018, o 13:25

Re: Lekarski MON

Post autor: PiotrJ »

Przecież medycyna zaoczna, to po prostu płatne studia. Niestety kredyt już biorę 600zł i to zbyt mało, żeby przeżyć.
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Lekarski MON

Post autor: luotan »

Ale co z tą farmacją? Miałem na myśli farmację, bo medycyna zaoczna jest droga.

Rozważałeś zwiększenie do tysiaka? Faktycznie 600zł to mało, ale za tysiaka mieszkając w akademiku chyba jakoś da radę przeżyć? Jakie miasto? Może jakieś dorabianie w weekendy, w większych miastach zawsze coś się znajdzie.
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Lekarski MON

Post autor: luotan »

A zorientuj się wgl czy możesz zmienić studia jak bierzesz kredyt?
PiotrJ
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018, o 13:25

Re: Lekarski MON

Post autor: PiotrJ »

Żeby zwiększyć kredyt trzeba podpisywać umowę od nowa, zmienić studia pewnie mogę, ale nie wiem co dalej wtedy z kredytem. Zresztą nie mam siły, żeby ciągnąć finansowo ledwo ledwo tyle lat. MON wydaje mi się jedynym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości