Olympus CX21

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Olympus CX21

Post autor: wojtak »

Cześć,

Trafiłem na ofertę sprzedaży Olympus CX21.

Czy Waszym zdaniem nadawałby się do fotomikrografii? Jest opisany jako "Education microscope".
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Olympus CX21

Post autor: jarud »

To zależy od ceny. Mikroskop nie jest żadną rewelacją, choć oczywiście jest jakości olympusa. Oświetlenie 20W, to taki b. podstawowy standard. Już następny model 31 miał 30W. Układ optyczny jest chyba korygowany do nieskończoności, co - jeżeli to prawda - może okazać się kosztowne przy kupowaniu dodatkowych elementów. Jeżeli ma głowicę trino i nie jest zbyt drogi, można kupić, jeżeli nie, to nie jest lepszy od biolara, do którego można dokupić nawet kontrast interferencyjny - największe chyba osiągnięcie w mikrofotografii.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Olympus CX21

Post autor: wojtak »

Dzięki za odpowiedź.

Stwierdziłem, że chyba go odpuszczę, bo na ebay znalazłem lepsze mikroskopy w tym samym przedziale cenowym. Nie ukrywam, że BIOLAR też jest ciekawy, bo dużo osób prezentuje gotowe rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość