Poprawa matury w 2022

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

James Bond

Dołączam się do pytania, jak się uczyłeś?

ad_rem08

Pisałaś już matematykę rozszerzoną i teraz tylko chcesz poprawić, czy to też będzie pierwszy raz? Bo z wcześniejszego posta zrozumiałam, że wszystkie trzy matury zamierzasz zdawać po raz pierwszy.

Mam nadzieję, że do października wątek się trochę ożywi i przybędzie więcej osób. Taka "grupa wsparcia" złożona z osób w podobnej sytuacji dodaje motywacji i optymizmu :) Zawsze można też o coś dopytać i nawzajem sobie pomagać, gdy ktoś ma z czymś problem, czegoś nie rozumie itd.
ad_rem08
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, o 06:51

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: ad_rem08 »

kot_20
Poszłam na łatwiznę, pisałam podstawę. Pisałabym więc R po raz pierwszy; z zaznaczeniem, że wiedzę już posiadam (w dużym zakresie).
Może wcześniejsze moje wypowiedzi faktycznie wprowadzały w błąd.

Co do "grupy wsparcia" - z jednej strony nie liczyłabym zbytnio na znaczny napływ osób oraz - co ważniejsze - ich utrzymanie się w tym "maturalnym" gronie. Forum do niczego nie zobowiązuje, jest raczej dodatkową aktywnością i w natłoku zajęć łatwo o nim zapomnieć.

Z drugiej - eliminuje dokuczliwe niekiedy poczucie, hm, nieokreślenia? Ludzie z rocznika tkwią bezpiecznie na studiach ewentualnie w pracy, a ty samotnie prowadzisz kampanię przeciwko roślinom okrytonasiennym. Jak się jest zdeterminowanym to wrażenie odosobnienia nie ma większego znaczenia na drodze do celu, ale tak jak piszesz - jest po prostu łatwiej.
lavendear
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2021, o 18:57

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: lavendear »

Ja poprawiam. Fajnie, że ten wątek powstał. Razem raźniej. Wiecie może jak z deklaracjami maturalnymi dla piszących ponownie? Kiedy mamy je składać?
Harambe
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2021, o 17:52

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: Harambe »

Dołączam się do Waszego grona, drugi rok chemii stosowanej, drugie podejście do poprawy. Docelowo lek-dent. Zachęciła mnie znajoma, która po samych zajęciach laboratoryjnych i wykładach poprawiła tegoroczną, okrojoną maturę z chemii na >80%.
sky123
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2021, o 14:36

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: sky123 »

Z dniem dzisiejszym też stwierdziłem, że atakuje. 28 lat.

Orientujecie się, czy podstawa programowa się zmieniła w porównaniu do 2012r?
I, czy macie jakieś godne uwagi kursy online?
Harambe
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2021, o 17:52

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: Harambe »

Nie mam porównania z 2012 r., ale przez zdalne nauczanie jest trochę rzeczy obciętych, np. połowa chorób wirusowych i bakteryjnych. Co do kursów, mam podobne pytanie.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: James Bond »

kot_20 pisze:
25 sie 2021, o 09:12
Dołączam się do pytania, jak się uczyłeś?
Uczyłem się codziennie i codziennie rozwiazywałem zbiory i brakło mi czasu na matury które bardzo mało rozwiazywałem . Dlatego nie poszło ,matura okazała się być trudniejsza .
Jeśli by mi się udało ,kontynuował bym studia te ,których obecnie jestem ,do inżyniera .
Biologia Barbara bukala i tylko czytałem książki .
Bardzo słabo się przygotowałem do matury . Miałem mało czasu ze wszystkim dlatego tak słabo .
Dzisiaj już jestem dosyć starszy ,ale mimo to wciąż myślę o tych studiach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości