Poprawa matury w 2022

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

Cześć.
Kto poprawia za rok? :)
Trytek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2021, o 10:19

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: Trytek »

Ja poprawiam. Próba dostania się na lek nr 2
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

U mnie pierwsza próba dostania się na lek.
Jakie przedmioty będziesz poprawiał?
Trytek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2021, o 10:19

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: Trytek »

Biologia i chemia. 130p to za mało niestety
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

Już niewiele Ci brakuje :)

Mam nadzieję, że z czasem zbierze się tu więcej osób jak my. Będzie można wymieniać się między sobą uwagami, pytaniami, spostrzeżeniami.
ad_rem08
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, o 06:51

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: ad_rem08 »

Ja planuję zdawać po raz pierwszy biologię, chemię i może matmę R (jeśli wyrobię się czasowo). 8)
A samą maturę jako egzamin kończący etap edukacji średniej pisałam w 2020.
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

To tak jak ja, z tą różnicą, że biologię poprawiam. Pozostałe dwa też będę pisała od zera. Mamy niecałe 9 miesięcy na wykonanie tego ambitnego planu :D
Ja swoją maturę zdałam w 2014, mam 26 lat.

Zaczęłaś już naukę? Ja dzisiaj mniej więcej rozplanowuję materiał i od jutra ruszam z nauką.
ad_rem08
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, o 06:51

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: ad_rem08 »

Więc widzisz, jesteśmy w tej maturalnej łódce razem. 8)

Mając 26 lat teoretycznie powinnaś wiedzieć czego w życiu nie chcesz robić, a co może być dla Ciebie - słowem: mieć większe rozeznanie i pewność własnych wyborów - co powinno ułatwić trochę przygotowania.
(co innego świeżo upieczony absolwent LO uczący się dla rodziców)

Naukę zaczęłam w połowie lipca, głównie biologii. W sierpniu doszła chemia, korepetycje 2x/tydzień. Oczywiście robię zadania CKE, bo jak wszyscy wiemy - wyrecytować tkanki roślinne to jedno, dostać punkty za zadanie - drugie. :wink:

mamy niecałe 9 miesięcy - zdanie przyzwoicie egzaminu jest celem jednocześnie dość bliskim i dalekim. Zastanawiam się nad pójściem do pracy na 1/2 etatu żeby zająć się również czymś dającym szybsze rezultaty; dorobić itp. Tutaj pytanie do Was, zwłaszcza tych co nie studiują - co robicie oprócz nauki?
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

Razem raźniej. Obyśmy się tylko nie utopiły :P

To prawda, w tym wieku zazwyczaj już się ma bardziej poukładane w głowie niż się miało w liceum. To plus.

Ja też zaczynam od biologii i też robię od razu zadania - na razie Witowski. Potem będę rozszerzać o inne zbiory i arkusze ze strony CKE. 9 miesięcy szybko zleci, tylko pozornie jest to dużo czasu.
U mnie korki odpadają, najbardziej lubię uczyć się sama.

Jeśli w miarę szybko się uczysz i czujesz się na siłach, możesz pomyśleć o pracy. Ogarnięcie trzech przedmiotów od zera to dość sporo roboty, ale wszystko zależy od Twoich możliwości.
Jeżeli chodzi o mnie, to ja nie studiuję - jestem rolnikiem. Można to tak ująć, że pracuję w "firmie" rodziców :D Plusem jest to, że mam elastyczne godziny pracy.
Pozdrawiam serdecznie innych rolników, jeśli jacyś są! xD
ad_rem08
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, o 06:51

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: ad_rem08 »

Też wolę indywidualną naukę, korki mają jednak ten plus, że możesz bezpośrednio otrzymać informację zwrotną co robisz dobrze, a co źle oraz przedyskutować zadania, do których odpowiedzi trzeba niekiedy szukać po całym internecie.
Ale to już kwestia osobistych preferencji.

Na ten moment jednak nie idę do pracy, coś tam dorabiam - wystarczy. Nauka ważniejsza. Nie wspomniałam tego wyżej, ale jestem w lepszej sytuacji niż Ty - rozszerzałam matematykę w liceum, więc przygotowania do matury raczej opierają się na odświeżeniu wiadomości i zadaniach z "problematycznych" działów.

Rolnikiem nie jestem, raczej identyfikuję się jako mieszczuch 8) , ale takie typowe wakacje u dziadków na wsi zaliczyłam.
Jakie województwo, jeśli to nie tajemnica?
kot_20
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2021, o 15:46

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: kot_20 »

No tak, korki mają też zalety, wiadomo. Kwestia osobista, czy ktoś się na nie decyduje, zgadza się.

To rzeczywiście masz teraz łatwiej, jeśli chodzi o matematykę. Wnioskuję, że jesteś po jakimś mat-fizie, mam rację?

Województwo lubelskie. A Ty z jakiego jesteś? :)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: James Bond »

Będę chyba pisać z Wami po raz 5 .
Mam 28 lat , studiuje budownictwo idę na 3 rok .
Poważnie myślę spróbować raz jeszcze z naturą z biologii i chemii
ad_rem08
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2021, o 06:51

Re: Poprawa matury w 2022

Post autor: ad_rem08 »

kot_20
Zgadza się, jestem po mat-fizie.

Ciekawie się składa z tym województwem - akurat mam w lubelskim rodzinę i dosyć często jeżdżę (sama mieszkam w podkarpackim). Niech zgadnę, może jesteś z okolic Zamościa/Chełma?

(Ale dość tej prywaty, z tym możemy na priv. :)
Radzę poczekać do września / października aż zbierze się więcej osób i wtedy pokonwersować o biologii, chemii i tego typu sprawach)

James Bond
Dwa pytania:
1) kluczowe - jak się przygotowywałeś? nie znasz, po czterech razach, już tych zadań na pamięć? 8)
2) zamierzać kontynuować studia? ("byle do licencjatu"?)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości