Poprawa matury po 8 latach

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
nats94
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2021, o 17:10

Poprawa matury po 8 latach

Post autor: nats94 »

Hej,

Mature pisalam dawno, 8 lat temu. Z biologii i chemii R mialam w okolicach 70%. Chce poprawic w tym roku mature, bo zdecydowalam, ze jednak po raz ostatni chce sprobowac dostac sie na wymarzone studia. Skonczylam studia techniczne i obecnie pracuje, ale jednak marzenie o lekarskim nigdy mnie nie opuscilo...
Chetnie poslucham opinii i rad osob, ktore byly lub sa w podobnej sytuacji. :)
Zamierzam poprawiac mature tylko z chemii (na studiach uczylam sie bardzo duzo chemii i fizyki, stad wiem, ze mam wieksze szanse na dobry wynik niz z biolki), stad moje pytanie do osob bardziej zorientowanych w temacie:
Jakie zbiory polecacie? Wyzbylam sie swoich wszystkich starych zbiorow i ksiazek i zaczynam praktycznie od zera. Mysle nad kupnem Pazdro, Witowskiego i Kazanowskiego. Wystarczy? Jakie podreczniki polecacie do przygotowania sie z chemii organicznej na mature? Bardzo bede wdzieczna za wszystkie wskazowki. Z gory dziekuje :wink:
TacoMedicine
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2020, o 19:56

Re: Poprawa matury po 8 latach

Post autor: TacoMedicine »

Zastanów się nad niestacjonarnymi na które dają obecnie kredyt państwowy lub lekarskim w ramach mon.
Łapiesz się na te progi jeszcze z dużym zapasem punktów.
dariolaw
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2021, o 13:40

Re: Poprawa matury po 8 latach

Post autor: dariolaw »

Hej,

jest szansa szybciej zaliczyć np. jeden rok na studiach? Bo na innych kierunkach możesz podejść do szybszych egzaminów, czy to jest nieprawda co przeczytalam
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Poprawa matury po 8 latach

Post autor: Astacus »

Jeśli chodzi o biologię to bardzo polecam "Biologia - Pięćdzisiątka przed maturą!" wyd. Medyk. Jeśli poprawiasz maturę po dłuższym czasie to jest to bardzo dobra pozycja: zadania maturalne + wskazówki od egzaminatora. Z tego co wiem, niedługo będzie część 2.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości