ciąża na studiach na lekarskim

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
lily0708
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2022, o 14:14

ciąża na studiach na lekarskim

Post autor: lily0708 »

Cześć!
Mam pytanie dotyczące ciąży i posiadania dziecka na studiach na kierunku lekarskim. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i jak minął już pierwszy szok (nie planowaliśmy tego), zaczęliśmy się zastanawiać, co dalej z tym faktem zrobić. Zastanawiam się, czy są tutaj dziewczyny, które zaszły w ciążę podczas studiów (czy to na lekarskim czy to na innym kierunku) i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami? Bardzo chciałabym poradzić sobie z tym bez brania dziekanki i przedłużania okresu studiów, ale nie wiem czy jest to możliwe. Póki co nie czuję się najlepiej, ale z tego co rozumiem, powinno to za jakiś czas minąć (na początku 2 trymestru), więc myślę, że dałabym radę pogodzić to z nauką, ale boję się, że mam trochę mało realistyczne podejście :/
Dodam tylko, że ja jestem obecnie dopiero na pierwszym roku, ale mój partner jest już po studiach i pracuje. Dodatkowo, możemy otrzymać wsparcie finansowe od mojej rodziny, więc nie jest to aż taki problem.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady!
Awatar użytkownika
aqphex
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2021, o 15:34

Re: ciąża na studiach na lekarskim

Post autor: aqphex »

Podbijam żeby nie dublować tematów:

Czy poza I rokiem (anatomia, formalina) są jeszcze jakieś zajęcia, w których nie może/nie powinna uczestniczyć studentka w ciąży?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości