Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
_d0man_
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, o 13:31

Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: _d0man_ »

Witam wszystkich forumowiczów, chcę zapytać was, ponieważ jest to temat interesujący wielu przyszłych studentów jak i obecnych gdzie najprościej zdać stomatologię, wiadomo, że jest to rzecz bardzo subiektywna, jednak chciałbym dowiedzieć się o liczbach, to znaczy ile osób na danych uczelniach jest wywalana na kolejnych latach, a także na jakich przedmiotach, myślę, że to pomoże wielu osobom podjąć decyzję.
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: Frey Gottesman »

Nikt nie ma takich danych, nikt nie studiował wszędzie. Wydziałów stomatologicznych jest w Polsce kilka, nie powstają nowe w Radomiu, Zielonej Górze czy Opolu, co ma miejsce w przypadku kierunku lekarskiego. To indukuje wysoki i myślę podobny poziom wszystkich wydziałów. O łódzkiej stomatologii dużo dobrego się słyszy, krakowskiej, warszawskiej, białostockiej. Imo tylko nad Gdańskiem bym się zastanowił czy warto, po pierwsze nie ma jako jedyna uczelnia Centrum Stomatologii, tylko jakieś baraki wyglądające jak sprzed II wojny światowej (to jest naprawdę zadziwiające, że jeszcze nie zamknęli tego kierunku), słaby poziom sprzętu i unitów, plus uczelnia mało prostudencka - wiem z własnego podwórka. Idźcie tam, gdzie macie najbliżej, lub w zależności w którym mieście chcielibyście mieszkać/zostać. Jeśli chodzi o trudność to w Gdańsku koszą głównie na pierwszych latach, pewnie jak wszędzie, anatomia, biochemia, fizjologia, resztę prędzej czy później się zda. Zresztą myślę, że nigdzie nie jest łatwo i można sobie przebalować 5 lat, stoma to dużo nauki i zajęć praktycznych, upierdliwe studia. Lekarski bardziej mi się podobał, chociaż studia jeszcze dłuższe i bardziej upierdliwe.
Awatar użytkownika
_d0man_
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, o 13:31

Re: Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: _d0man_ »

Oczywiście, że nikt nie studiował wszędzie opinie są różne, w zależności od zdolności, roku, asystentów i wiele innych zmiennych czynników bardzo indywidualnych, dlatego poszukuję osób, które mogłyby przedstawić statystyki zdawalności na poszczególnych uczelniach, takie dane najczęściej zbierane są przez starostów i są w miarę dostępne dla studentów jeśli ktoś chce je znać, np na UMEDzie w Łodzi z kierunku lekarskiego w roku 2021 wyleciało ponad 200 osób z kierunku lekarskiego(najwięcej na module chem-biofiz, bo aż 140), takie same statystyki będą na każdej uczelni, a pytam właśnie o statystyki i opinie studentów na temat lek-dentu, a najbardziej interesują mnie miasta takie jak: Lublin, Łódź, Warszawa
zderzacz sylab
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2022, o 00:14

Re: Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: zderzacz sylab »

Na WUMie na stomie nikt na wylatuje i na lekarskim też, chodź na WUM
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: Frey Gottesman »

U mnie na roku pierwszym ostatecznie anatomii nie zdało 90-100 osób, ile wzięło warunek, a ile się przeniosło, to nie wiem
Awatar użytkownika
_d0man_
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, o 13:31

Re: Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: _d0man_ »

U mnie, to znaczy u kogo, jaki kierunek i jaka uczelnia
Awatar użytkownika
_d0man_
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, o 13:31

Re: Gdzie najlepiej/najprościej kierunek lekarsko-dentystyczny

Post autor: _d0man_ »

Nie ważne, nie zauważyłem nicku...
Ale jeśli ktoś posiada informacje o innych uczelniach najlepiej o lek-dencie to bardzo chętnie się dowiem, waszych spostrzeżeń i statystyk
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości