Biolar za 2500zł

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
reyfel
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2022, o 16:31

Biolar za 2500zł

Post autor: reyfel »

Witam wszystkich forumowiczów,
chciałem prosić o poradę, od dłuższego czasu interesuję się mikrobiologią (wirusy, bakterie) i obecnie poszukuję mikroskopu, czy mikroskop PZO od handlarza na olx za 2500zł to dobra opcja? niby wszystko ma i jest gotowy do działania, co o tym sądzicie?
olx 708817149

generalnie mam budżet max 2000zł, znalazłem jeszcze za 1600 zł
olx 731538467

zadałem kilka pytań sprzedającemu, zgodnie z zamieszczonym tutaj postem (o co pytać :) ), niestety sprzedający nie jest zbyt rozmowy, jedynie dowiedziałem się że nie ma luzów i jemu służył dobrze. A może jakiś chińczyk? Czy z chińczykami faktycznie jest aż tak źle? Pozdrawiam i z góry dziekuję za wszelką pomoc :)
JanuszRybnik
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2021, o 16:11

Re: Biolar za 2500zł

Post autor: JanuszRybnik »

Niedawno miałem ten sam problem.

Na wstępie odradzam użytkownika Zofia , Jacek ,itd to ta sama osoba.
Krążą o nim legendy :) Pisałem z nim dlaczego tak drogo .
Absurdalnie drogo. Odpisał ,że on to robi z pasji , sprzeda to sprzeda nie sprzeda to nie sprzeda.
Gdzie tu logika. On wszystko ma w jakiś ABSURDALNYCH cenach.
Ja niedawno kupiłem Biolara z zasilaczem , oświetlaczem z 3 obiektywami za 1400 całość wraz z przesyłką.
Czekam jeszcze na skrzynkę , obiecał dosłać :)
Z tego co obserwowałem na aukcjach allegro to za jakieś zdezelowane płacili do 800 zł i nie kompletne.
Wiec 1400 wydaje mi się ok ( miałem w tym dwa plany obiektywy)

Ta druga oferta na olx wygląda ok , w zasadzie Biolar jest całkowicie rozbieralny i można wszystko naprawić .
Ja miałem krzywą tulejkę w stoliku sk14 i kumpel za flachę dorobił mi nową, trochę mocniejszą. Brakowało mi jednej stópki to , kolega dorobił mi na drukarce 3d nowe 4 Swoją drogą wyglądają lepiej niż oryginał.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: Biolar za 2500zł

Post autor: eukariont »

Tu jeszcze coś stoi poniżej 1000zł
sprzedajemy 55401702
Ogłoszenie jest z listopada, ale skoro nadal aktywne to może jest do kupienia. Oczywiście nigdy nie wiadomo w jakim faktycznie sprzęt jest stanie.
Nie ma co prawda oświetlacza z zasilaczem, ale ewentualnie możesz kupić LEDowy na Allegro (nie jest tani, ale działa ok).

Użytkownik "Zofia" znany jest z cen z kosmosu. A zdjęcia z tego pierwszego ogłoszenia faktycznie wskazują, że to ta sama "Zofia". Te ogłoszenia wiszą już chyba z kilka lat, więc to chyba faktycznie "pasjonaci" sprzedaży.

Jak będziesz kupował z przesyłką do proś aby dobrze Ci go spakowali i np. odłączyli głowicę od reszty. Mi w ten sposób rozwalili kiedyś w przesyłce mikroskop.

Pytałeś o "chińczyka". Tutaj są tacy, którzy nawet je chwalą, ale te lepsze-droższe modele. Z Biolarem jest natomiast według mnie taka zaleta, że ciut łatwiej go później rozbudować o dodatkowe elementy - kontrast fazowy, itp. szukając jakichś używanych sprzętów.
reyfel
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2022, o 16:31

Re: Biolar za 2500zł

Post autor: reyfel »

Janusz i eukariont, dzięki za rady, dzięki też za podesłanie linka do jeszcze jednego ogłoszenia, napisałem kilka pytań do sprzedającego, zobaczymy co odpisze :)
reyfel
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2022, o 16:31

Re: Biolar za 2500zł

Post autor: reyfel »

Niestety to ogłoszenie za 1000zł już nieaktualne. A co sądzicie o takim sprzęcie jak Carl Zeiss Primo Star, jest na olx do dostania
olx 721926565
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości