Lekarski GUMed

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
CasiDest
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2022, o 06:26

Lekarski GUMed

Post autor: CasiDest »

Witam, w tym roku chcę iść na studia na kierunku lekarskim i przydałyby mi się opinie o GUMedzie, bo wciąż nie zdecydowałem, którą uczelnię wybrać. Czy jest rzeczywiście aż tak ciężko z nauką i wymaganiami? Jakie jest podejście do studenta? Czy GUMed to dobry wybór?
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Lekarski GUMed

Post autor: Frey Gottesman »

W Gdańsku ciężko studiuje się lekarski, nie chodzi o dużą ilość nauki, bo tak pewnie jest wszędzie, chodzi o relacje uczelnia-student. GUMed jest bardzo mało prostudencki, raczej ma wywalone na ciebie i robi pod górkę niż ułatwia cokolwiek. Doświadczyłem tego podczas studiów wielokrotnie i na różnych płaszczyznach. Można trafić na fantastycznych nauczycieli i bardzo dużo się nauczyć, ale atmosfera zawsze jest w jakiś sposób napięta, pierwsze lata to bardziej stres i przytłaczająca ilość nauki, z czasem bardziej cię to męczy i wkur*ia niż stresuje, a jest to 6 lat życia. Ludzie na roku raczej pomocni i dobrze zgrani, starsze roczniki też zawsze służą radą i materiałami, tu nie można narzekać. Sam Gdańsk może się podobać lub nie, ale aktualnie strasznie drogi jeśli chodzi o studiowanie, na pewno w czołówce kraju. Generalnie uważam, że musisz się zastanowić, co jest dla ciebie priorytetem - czy skończenie "najlepszego uniwersytetu medycznego w Polsce", bo tak lubi się określać GUMed w kiepskiej atmosferze, czy może pojechanie gdzieś indziej i zdobycie tej samej wiedzy mniejszym kosztem zdrowia psychicznego i nerwów. Każda uczelnia ma zresztą swoje problemy, nie ma idealnego rozwiązania. Powodzenia.
CasiDest
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2022, o 06:26

Re: Lekarski GUMed

Post autor: CasiDest »

Wielkie dzięki za odpowiedź, właśnie bardziej to zależy mi na zdrowiu psychicznym i względnej normalności niż wielkim "prestiżu".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości