Cykle infekcyjne u bakteriofagów

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
martyna555
Posty: 1
Rejestracja: 5 lis 2022, o 18:00

Cykle infekcyjne u bakteriofagów

Post autor: martyna555 »

hej! jestem w trakcie rozwiązywania zadań maturalnych. Trafiłam na zadanie gdzie poleceniem było: Uzasadnij czy bakteriofagi mogą być wektorami przenoszącymi DNA pomiedzy komorkami bakterii. Odpowiedz mówi że tak ponieważ w czasie cyklu litycznego wirusy uwalniają się z komórki bakterii i mogą przenieść odcinek DNA bakteryjnego do innej bakterii. A ja nie do końca to rozumiem ponieważ w mojej notatce ( wykonanej na podstawie filmików przygotowujących do matury) mam napisane ze ,,po dostaniu sie materiału genetycznego bakteriofaga ( mówie tutaj o cyklu litycznym) do komórki bakterii, jej materiał genetyczny zostaje zniszczony, bakteriofag całkowicie przejmuje kontrolę nad zainfekowana komórka. Zachodzi replikacja materialu genetycznego faga za pomocą polimerazy DNA itd.''
Więc jakim cudem te potomne wirusy bakteriofaga mają przenosić DNA zainfekowanej bakterii, jak jej materiał genetyczny uległ zniszczeniu? z gory dziekuje na odpowiedz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość