mikroskop dla 10-latki

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
karolinakoper
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2022, o 08:13

mikroskop dla 10-latki

Post autor: karolinakoper »

Chciałabym kupić pierwszy mikroskop dla córki. Zależy mi aby mogła przesyłać obraz na komputer.
Który to dobry wybór:

Kod: Zaznacz cały

noskinoski.pl/collections/prezent-dla-8-latka/products/bresser-mikroskop-40x-640x

Kod: Zaznacz cały

pl.levenhuk.com/catalogue/mikroskopy/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l/?oid=13581&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=Ceneo&ceneo_cid=1e8509ef-ca70-8170-6128-2105047cbe7c
Henry_k
Posty: 13
Rejestracja: 5 maja 2020, o 07:53

Re: mikroskop na 10latki

Post autor: Henry_k »

Ale lubisz swoją córkę czy nie? Minimum jakie warto kupić to Biolight 300

Kod: Zaznacz cały

deltaoptical.pl/mikroskop-delta-optical-biolight-300
poniżej bym nie schodził. Levenhuk też ma dobre mikroskopy, ale nie w tym budżecie.
Nie wiem po co przesyłanie obrazu na komputer ale można dokupić jakąś kamerkę zakładaną zamiast okularu - tu po prostu dokup na co Cię stać. Ale najpierw wypróbuj robienie zdjęć smartfonem - jak wystarczy to adapter kupisz za 50zł.
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: mikroskop dla 10-latki

Post autor: eukariont »

|Cew
karolinakoper pisze:
26 lis 2022, o 08:28
Chciałabym kupić pierwszy mikroskop dla córki. Zależy mi aby mogła przesyłać obraz na komputer.
Cześć,
Szkoda, że już od dłuższego czasu nie wypowiadają się guru tego forum. Dlatego napiszę coś od siebie, ale podkreślam to nie jestem głównym forumowym znawcą.

Gdybym radził Tobie kupno w mikroskopu, który jest optymalny pod kątem możliwości do ceny to poleciłbym z PZO Biolara lub MB-30. Oczywiście oba są używane i oba trzeba ustrzelić w dobrym stanie i cenie.

Ale Ty piszesz o mikroskopie dla 10-latki. I podajesz przykłady raczej tańsze. I to należy wziąć tutaj pod uwagę.

Z linków, które podałaś, ten drugi to mikroskopik-chińczyk, który pojawia się u wielu sprzedawców (pierwszy zniechęca już samym wyglądem ;) ). Coś podobnego jest w naszym Delta Optical, coś podobnego było kilka lat temu sprzedawane w Lidlu. One wszystkie różnią się nieco głównie wyposażeniem. Ponieważ obudowa wygląda na identyczną, to pewnie całość pochodzi od jednego producenta-"chińczyka".

Miałem w łapach tego z Lidla (kupiony był dla dzieciaka). I powiem, że jak dla dzieciaka to tragiczny nie jest. Jest nieco lepszy od "mikroskopów" typowo marketowych, które faktycznie optycznie i mechanicznie są nędzne (miałem z kilkoma do czynienia i to było było naprawdę straszne).

Nie można się po nim spodziewać jakiejś poważnej jakości. Nie można się spodziewać również jakiejś uniwersalności. Nie da się użyć bardziej zaawansowanych technik (ciemne pole, kontrast fazowy, itp.). Nawet jakość standardowego jasnego pola (czyli najbardziej typowej techniki obserwacji ) jest powiedzmy "średnie". Ale domyślam się, że dla 10-letniego dzieciaka ma to być coś co spowoduje zainteresowanie się tematem lub nie?

Nie jest to więc moim zdaniem sprzęt, który zniechęci jakością (jak ten typowo marketowy).

Ale musisz się spodziewać, że jeśli jednak małego użytkownika zainteresuje, to żywot tego mikroskopu będzie krótki. Bo jeśli faktycznie dziecię się zainteresuje tematem to zacznie szukać lepszej jakości, może nowych technik,itp., których ten sprzęt nie zapewni.

Więc na dobry początek - na przetestowanie zainteresowania małym kosztem, ale nie tragiczną jakością- wg mnie może być :).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości