Rozszerzenie z biologii od 0

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
WhiteWolf875
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2023, o 13:38

Rozszerzenie z biologii od 0

Post autor: WhiteWolf875 »

Cześć,
Jestem obecnie w 3 klasie technikum na profilu informatycznym, ale nie widzę siebie w przyszłości w tej branży. Po wielu przemyśleniach postanowiłem, że wybiorę się na studia lekarskie. Wiem, że dość ciężko jest się tam dostać i trzeba mieć min. 85-90% z dwóch rozszerzonych matur. Oczywiście muszę napisać biologię. Co do drugiego przedmiotu to się zastanawiam czy nie łatwiej będzie napisać roz. matury z matematyki na te 90% (mam roz. w szkole) niż z chemii zaczynając naukę od zera.
Nauka biologii i chemii zakończyła się u mnie w 2 klasie. Miałem czwórki i piątki ale i tak nic z tego nie pamiętam. Planuje zacząć naukę od biologii (zakładam, że chemii jest trochę mniej). I mam takie pytanie odnośnie wyboru podręczników: czy powinienem kupić po prostu "Biologia na czasie 1 zakr. roz." nowej ery(sprawdziłem, że w liceach się tego używa) , dokupić jakieś zbiory zadań (jakie?) i skupić się na początku na ogarnięciu teorii?
Planuje również zacząć chodzić na korepetycje.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości