Magisterskie po licencjacie czy praca?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
tompit03
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2023, o 11:27

Magisterskie po licencjacie czy praca?

Post autor: tompit03 »

Witam!
Jestem obecnie na 2-roku studiów biologicznych I stopnia. Nawet nie wiem kiedy połowa tych studiów mi zleciała. Zastanawiam się jednak co robić po ich zakończeniu. Rodzice sugerują kontynuowanie magisterskich, tylko nie do końca jestem przekonany. Osobiście uważam, że znalezienie jakiejś pracy, w labie - choćby, żeby tam tylko pomagać - i zdobycie doświadczenia w zawodzie, jakaś podyplomówka z laboratoryjnych, biologicznych zagadnień (jest ich mnóstwo online, więc można łączyć je z pracą) jest lepszą opcją. Znam mnóstwo mgr biologii, którzy albo nie potrafią znaleźć pracy w labach, instytutach bo brak doświadczenia lub zostają nauczycielami (czego nie chcę robić, nie kręci mnie to ani trochę).
Chciałbym poznać Waszą opinię, może z doświadczenia, może z obserwacji. Mam znajomych na mgr z chemii, którzy mówią, że żałują, iż po licencjacie nie popracowali trochę w labach itp.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości