WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Słoneczko89
Posty: 80
Rejestracja: 9 lip 2007, o 12:37

WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Słoneczko89 »

Odwiedziłam własnie stronke szczecina gdzie zostałam mile zaskoczona informacja, iz dwoch tegorocznych maturzystów przesunelo sie o kilkadziesiat miejsc w gore ze wzgledu na to, ze ich punktacja zostala zmieniona. w wyniku blednego sprawdzenia ich prac ich ogolna punktacja wzrosła.


ZNACIE OSOBY KTORE BYLY W PODOBNEJ SYTUACJIMOZE SAMI ZETKNELISCIE SIE JUZ SAM NA SAM Z OKE?JAK TAK, TO NAPEWNO MACIE WIEKSZE DOSWIADCZENIE JAK NALEZY TO ROBIC Z ROZWAGA.


PISZCZIE MOZE POMOZECIE MNIE I INNYM
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Imperfana »

To ja, to ja
W zeszłym roku moje dwie koleżanki walczyły o punkty. Wygląda to tak, że najpierw wypełnia się na stronie komisji jakiś formularz-podanie, a potem umawia na spotkanie. Dostajesz swoją pracę i ją przeglądasz szukając błędów, przy czym siedzi cały czas przy Tobie jakiś patrzący na ręce pracownik i sprawdza czy czegoś sobie tam nie domalowujesz. Jeśli znajdziesz jakieś błędy w sprawdzaniu pracy mówisz o nich, a wtedy praca zostaje zakwalifikowana do ponownego sprawdzenia. Wyniki dostajesz pocztą (przynajmniej tak było w tym przypadku). Niestety w jednym przypadku nie uznano jejreklamacji i wynik był taki sam, a w drugim o punkt mniejszy, bo tak sprawdzali, że czegoś sie tam doszukali i jej odjęli :-/
Ogólnie podobna nieprzyjemna sprawa, nieprzychylne nastawienie do takich co to nibyprzysparzają problemów a w rezultacie- walka z wiatrakami.
Niemniej jednak jeśli czujesz się rozczarowana wynikami i masz podstawy żeby sądzić, ze ktoś popełnił błąd, próbuj. Może akurat warto.
Ja przyznam szczerze, ze rozważałam tę ewentualność w kwestii czysto ambicjonalnej, bo dotyczyła języka polskiego, którego mi nie punktują w naborze na studia. Wcześniejsze dwie próbne matury (wewnątrzszkolną w 2 klasie i ogólnopolską w 3) napisałam na 89% i 92%, a tę majową na 60%. Zdziwiłam się i to bardzo, ale zeszłam na ziemię, jak zobaczyłam wyniki znajomych. Widocznie takie były w tym roku klucze odpowiedzi :-/ i to nie tlko z polskiego, a szkoda.
Słoneczko89
Posty: 80
Rejestracja: 9 lip 2007, o 12:37

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Słoneczko89 »

dzieki sliczne

wlasnie tego sie tez obawiam ze moga sie zemscic i uciac punkt a ja sobie na to pozwolic nie moge
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Medycyna Lwów »

No tez prawda - z OKE się nie wygra - przytoczyłaś jakieś wyjątki, które tylko potwierdzają reguły. Całe odwoływanie trwa długo, zjadasz mnóstwo nerwów i i tak OKE sie do błędu nie przyzna, a jak tyzjadziesz sobie w pracy, to oni tak ci sprawdzą pozatałe zadnia, ze wyjdzie na nich lub jeszcze na mniej pkt. wiec nie warto, chyba ze ktoś bardzo już tego pragnie.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: pure morning »

a do kiedy można pisać te odwołania?
bo brakło mi 1 pkt do Lubina i może to byłaby jakaś szansa?
xyz99
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:42

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: xyz99 »

myslisz o odwołaniu do OKE, czy do uczelni?
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: pure morning »

do OKE, bo chyba uczelnia nie dopisze mi pkt z matury
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Medycyna Lwów »

odwoąłnia sie psize tuz po otrzymaniu swiadectwa dojrzałosci - teraz to juz za późno, zreszta z nimi byś i tak nie wygrała.
xyz99
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:42

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: xyz99 »

W OKE Kraków można do końca sierpnia. Pisałam podanie o wgląd zaraz 3 dni po maturze, miałam wyznaczony termin a i tak zrezygnowałam z jechania 300 km po to tylko by sie z nimi posprzeczac, bo wygrac się pewnie i tak nie wygra. Tym bardziej, ze to juz praktycznie po rekrutaji na studia stacjonarne
Słoneczko89
Posty: 80
Rejestracja: 9 lip 2007, o 12:37

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Słoneczko89 »

kamilu, gratuluje Ci dostania sie na medycyne do warszawy jestes naprawde madry chlopak, ale wez pod uwage ze nie zawsze masz racje


wnioski mozesz skladac do konca wakacji:) walcz o swoje:)

pozdrawiam serdecznie
Karineczka88
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2007, o 22:49

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Karineczka88 »

ja walcze. o 4 pkt:) jak sie uda 2 moze dostane bo sa poparte ksiazkami. wszystkim walczacymniech moc bedzie z wami ps. ja zaczelam walczyc 2 tyg temu
Demilich
Posty: 53
Rejestracja: 19 lip 2007, o 17:03

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: Demilich »

nie jest za późno:p z godnie z rosporzadzenien minista mozna psiac odwołania do 29 lipca :] wiem bo sam pisąłem i niczego mi nie uznali :]
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: WALKA O PUNKTY W OKE!!!!!!!!

Post autor: pure morning »

to do końca lipca, czy do końca sierpnia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości