Co po biologii i geografii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
KrawieC
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2007, o 09:49

Co po biologii i geografii?

Post autor: KrawieC »

Witam

Wiem sa wakacje a ja nawet nie zaczalem Liceum ale mam takie pytanie. DOstalem sie do klasy Biol-Geo i zastanawiam sie co po tym ? Oczywiscie zakladajac ze zdaje mature Tak sie zastanawialem moze o jakiejs Biotechnologii zywnosci czy cos w tym rodzaju? A co Wy o tym myslicie?:) Tak ja wiem ze mam sporo czasu no ale tak z ciekawosci sie pytam

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: dawidw »

Najważniejsze jestrobić to co się lubi. Opcji po takim profilu masz wiele. Pocztaj na forum dla maturzystów i kandydatów,tam już bardzo wiele informacji różnych jest.
KrawieC
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2007, o 09:49

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: KrawieC »

dawidw pisze:Najważniejsze jestrobić to co się lubi
niby tak to wtedy bym poszedl na biologie a co pozniej? zostane nauczycilem biologii? gdybym mial biol-chem to bym chcial pojsc na jakas biotechnologie zywnosci ale nie bede zdawal matury z chemii bo za nia nie przepadam
KrawieC
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2007, o 09:49

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: KrawieC »

hmmm troche mi tym rozjasniles sprawe studiow biologicznych juz wiem ze po biologii nie koniecznie trzeba byc nauczycielem, jezeli nic mi sie nie zmieni przez te 3 lata to chcialbym pojsc na biologie na UW bo na SGGW to jest niezla kicha a gdzie indzie to raczje nie ma

Dzieki i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: skarabae »

To się powinnam zbulwersować, radzę poczytać i o biologii na SGGW żeby i w tej sprawie trochę ci się rozjaśniło. Biologia na UW nie jest wspaniała z samego faktu, że jest na UW. Podobnie z innymi kierunkami. I po UW prędzej zostałbyś nauczycielem.
KrawieC
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2007, o 09:49

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: KrawieC »

hmmmm pewnie masz racje ja mam dopiero 16 lat i nie mam duzego rozeznania w uczelniach wyzszych. A mogla bys uzasadnic troche abrdziej swoja wypowiedz? co i dlaczego?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: skarabae »

trudno mi być obiektywną jak się spytać studentów SGGW, która biologia lepsza to oczywiście większość mówi, że SGGW. Jak jest z tymi z UW to nie wiem. Z obiektywnych źródeł miałam do dyspozycji tylko ranking chyba Rzeczpospolitej i albo SGGW wypadałą trochę lepiej albo uczelnie szły równo względem nauk biologicznych. Ale SGGW to naprawdę nie jest jakaś uczelnia dla kapuśniaków
a poza tym wiadomo, że każda uczelnia specjalizuje się w czymś innym, inne są specjalizacje, główne kierunki badań, co komu odpowiada
honoratka890@buziaczek.pl

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: honoratka890@buziaczek.pl »

Na co mogę iść po maturze z biologii podst i geografii rozsz.Prosze o pomoc.
makra
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2006, o 16:14

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: makra »

na wzystkie studia przyrodnicze na UJ mozna isc po geografi i biologi , na Us nie za bardzo wiec sie zastanawiam czy nie pojadde na UJ ale gdzie bede mieszkac
Iwunia
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 12:12

Biologia

Post autor: Iwunia »

Tak piszecie o biologii na UJ-ocie i SGGW. A co byście powiedzieli na biologię na Uniwersytecie Rzeszowskim, a dokładnie na wsi w Zalesiu? Ja oczywiście zrezygnowałam.

moderator: Proszę nie pisać pogrubionączcionką całych postów
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2007, o 18:47 przez Iwunia, łącznie zmieniany 1 raz.
EWULA
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2008, o 13:48

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: EWULA »

WIATM CIĘ SERDECZNIE. ROZUMIEM TWOJE WĄTPLIWOŚCI I PYTANIA CO PO TY?. JESTEM NAUCZYCIELEM BILOGII I BĘDĄC W LICEUM JUŻ WIEDZIAŁAM CO CHCĘ W ZYCIU ROBIĆ. NATOMIAST UCZĄC SIE PRZEDMIOTÓW ROZSZERZONYCH TYPU BIOLOGIA, GEOGRAFIA NIE MUSI TO ODRAZU OZNACZAĆ, ŻE BĘDZIESZ BIOLOGIEM, CHOCIARZ KIERUNEK TEN JEST BARDZO CIEKAWY, PRZYNAJMNIEJ DLA MNIE ALE PRZYZNAM,ŻE JEST BARDZO DUŻO NAUKI NO I BUŻO CHEMII. ALE MASZ JESZCZE DWA LATA WIĘC MASZ JESZCZE CZAS NA ZASTANOWIENIE SIĘ.

[mod]Proszę wyłączyć CapsLock! Nie krzyczymy na forum.[/mod]
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, o 14:02 przez EWULA, łącznie zmieniany 1 raz.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: Mrówek »

Na co mogę iść po maturze z biologii podst i geografii rozsz.Prosze o pomoc.
możesz iść na UR na większość kierunków wystarczy biologia lub geografia, ale zgodzę
się z EWULA, że mając jeszcze dwa lata, trudno myśleć o konkretnym kierunku. Wszystko może się zmienić.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Co po biologii i geografii?

Post autor: Dib00 »

KrawieC - w Liceum sam się przekonasz, który przedmiot i jaką jego część lubisz najbardziej. Możesz iść na Biotechnologię, Bioinformatykę, Biologię, Technologię Żywności i Żywienia, Dietetykę, Fizjoterapię, Ratownictwo Medyczne, Geografię, Geodezję, Geoinformację, Gospodarkę Przestrzenną, Zdrowie Publiczne. A to tylko część Twoich możliwości. Na niektórych spośród tych kierunków możesz ponadto wybrać specjalizację
Wybór należy do Ciebie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości