REKRUTACJA 2008/2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: aaa180 »

Z tego co wyczytałam w zasadach rekrutacji na rok 2008/2009 z fizyki na poziomie rozszerzonym lub w ogóle z fizyki zrezygnowała oprócz Akademii Medycznej w Poznaniu i Warszawie dodatkowo Akademia Medyczna w Lublinie i Białymstoku.

Stąd moje pytanie.
Czy warto zrezygnować ze zdawania poziomu rozszerzonego i postawić na poziom podstawowy?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, o 12:04 przez aaa180, łącznie zmieniany 1 raz.
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Gregor7 »

oraz Śląska Akademia Medyczna według mnie: jeśli fizyka nie jest wymagana na jakiejs uczelni, to nie widze powodu, zeby zapraztac sobie glowe zdawaniem kolejnego przedmiotu. Lepiej skupic sie nad tymi, ktore sa brane pod uwage przy rekrutacji. Natomiast jesli jakas uczelnia nadal wymaga poz. rozszerzonego, to nie mzona zdawac go na podst. bo nie jest sie branym wtedy w ogole pod uwage podczas rekrutacji. Ale to chyba nie przypadek, o ktory pytalas wiec: jesli tzreba podstawe, zdawac podstawe i nie meczyc sie z rozszerzeniem, chyba, ze uczelnia daje za to wiecej pklt, jesli w ogole nie chca przedmiotu, to nie meczyc sie w ogole z nim pzdr
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: rigor mortis »

No proszę, inne uczelnie zobaczyły, jak Poznań zarabia na rekrutacji, dzięki temu, że daje wybór między chemią a fizyką, i poszły też z duchem czasu -) To nawet dobrze, może od następnego roku nie będzie tylu chętnych na wydziały lekarskie.
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Maturzystka »

A ja się ponownie wyłamie i powiem,że dla mnie fizyka jest łatwiejsza od chemii.Według mnie bardzo dobrze,że jest fizyka wymagana.A żeby zaliczyć taki przedmiot jak biofizyka wymagana będzie znajomość fizyki.
Misia

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Misia »

Grogor7 to jest pewne, Że ¦lam nie chce juŻ fizyki Pytam z ciekawości bo bym zrezygnowała z korepetycji z fizyki a skupiła się na chemii. :twisted:
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: rigor mortis »

Maturzystko, biofizyka nie ma praktycznie nic wspólnego z fizyką w liceum. Przynajmniej tak mówiła mi znajoma z drugiego roku studiów medycznych - stwierdziła, że nic nie zmienia fakt, że ktoś przykładał się w szkole średniej do fizyki, albo ją, kolokwialnie mówiąc, olał - i tak będzie się męczył z tym przedmiotem ] Na ile to prawda? Możliwe, że to jest jej subiektywna opinia. Nie wiem, może dane będzie mi się przekonać.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: ollciaq »

biofizyka jest beee D
Misia

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Misia »

ollciaq pisze:biofizyka jest beee D

Dla mnie to cała fizyka jest beeee:D
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Gregor7 »

Misia, to jest pewne:)
w załączniku nr 2 są wszystkie krytetria przyjęć na wydziały ŚlAM na rok akademicki 2008/2009 pzdr
Misia

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Misia »

No widzisz Gregor7 trochę techniki i człowiek się gubi:D
Co ja bym zrobiła bez internetu.
Szkoda tylko Że nie mogę się zalogować:(
Patry¶ka

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Patry¶ka »

Znając Giertycha to i tak się to moŻe wszystko zmienić:/
gorge

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: gorge »

wydaje mi sie, ze Giertychowi nic do tego jakie sa kryteria na Uczelnie Wyzsze, gdyz decyzje dotyczase rekrutacji uchwala Senat danej Uczelni, ot co.chyba, ze sie myle :)
Patry¶ka

Re: REKRUTACJA 2008/2009

Post autor: Patry¶ka »

A wiadomo co takiemu strzeli do głowy:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości