krzywe zęby

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Yupii

krzywe zęby

Post autor: Yupii »

Jakie są konsekwencje posiadania krzywych zębów? I co daje Żucie gumy bez cukru?
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: krzywe zęby

Post autor: KIM »

krzywe zeby powoduja złe rozdrabnianie pokarmów, a także próchnicę, spowodowaną złym czyszczeniem zębów, często utrudnionym z powodu ich stłoczenia. Jesli zeby rosna dalej krzywo moga sie sciskac co moze spowodowac ich wypadywanie w przyszlosci. I oczywiscie konsekwencjami krzywego zgryzu sa wzgledy estetyczne.


Guma do zucia ma działanie przeciw próchnicowe polega również na pobudzeniu wydzielanie większej ilości śliny, zawierającej wyższe stężenie jonów wodorowęglanowych, ważnego czynnika powodującego podwyższenie pH śliny oraz zwiększony przepływ śliny w jamie ustnej, która powoduje wypłukiwanie resztek pokarmowych. Należy również pamiętać, że żucie gumy nie może, w żadnym wypadku, zastępować szczotkowania zębów rano i wieczorem. Jest to jedynie dodatkowy zabieg wspomagający codzienną higienę jamy ustnej
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: krzywe zęby

Post autor: Guru »

jeden nauczyciel kiedys mowil ze przez gume do zucia zeby wypadaja.
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: krzywe zęby

Post autor: antiocha »

Guru pisze:jeden nauczyciel kiedys mowil ze przez gume do zucia zeby wypadaja.
ja slyszalam tylko wersje ze plomby przez nie wypadaja. ale nie zęby
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: krzywe zęby

Post autor: Vinci »

a ja ze moe sie cos stac zlego ze stawem żuchwowym bo jets nierówny nacisk podczas żucia i moga powstac jakies zwyrodnienia
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: krzywe zęby

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Ja w młodszym wieku miałem zęby wystające. Na szczęście lekarka powiedziała, że nie musze nosić aparatu, a zęby wyprostują się same, podczas rozrostu kości czaszki. I tak też się stało. Teraz jest już OK
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: krzywe zęby

Post autor: onlyma »

Ja miałam zabieg usuwania jakiejś kości z dziąsła bo mi ząb nie rósł, potem miałam trzy aparaty i teraz mam wszystko prawie równe
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: krzywe zęby

Post autor: mila1301 »

Ja słyszałam wersje zarówno antiocha jak i Vinci,
sabinka
Posty: 8
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:36

Re: krzywe zęby

Post autor: sabinka »

mam aparat od niedawna.i wcale tego nie zaluje wrecz przeciwnie bardzo sie z tego powodu ciesze, nie rozumiem ludzi ktorzy wstydza sie noszenia aparatu PRZECIEZ NIE MA W TYM NIC ZLEGO! wogole ale to wogole nie odczuwam zadnego bolu, zarowno podczas jedzenia jak i kontroli u ortodonty:) co prawda musialam usunac 4 zeby0 na szczescie trojki a nie osemki, ale juz prawie wogole nie widac tychluk
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: krzywe zęby

Post autor: flexible »

sabinka pisze: co prawda musialam usunac 4 zeby0 na szczescie trojki a nie osemki, ale juz prawie wogole nie widac tychluk
Trójki ? Usuneli Ci trójki ? Chyba żartujesz .

Ja też miałam aparat. 4 lata. Fajna sprawa
sabinka
Posty: 8
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:36

Re: krzywe zęby

Post autor: sabinka »

ehehehehhe o kurcze co ja pisze CZWÓRKI A NIE TROJKI:D sorki ale jestem wczorajsza)
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: krzywe zęby

Post autor: Theos »

Niektórym jest do twarzy z aparatem
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: krzywe zęby

Post autor: nxxx »

Usuwanie czwórek to ten no, luz U mnie bez żadnych tabletek po się obyło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości